2023-10-26 įvykių suvestinė

Spalio 26 d., ketvirtadienį, pirminiais duomenimis, užregistruota 15 įskaitinių eismo įvykių. Sužeista 17 žmonių (1 nepilnametis keleivis). Po 2 asmenis nukentėjo 2 įvykiuose (Kėdainių ir Panevėžio rajonuose). Esant šlapiai kelio dangai (ar lyjant) įvyko 13 eismo įvykių, tamsiuoju paros metu – 9.

Transporto priemonių užvažiavimų ant pėsčiųjų – 7 atvejai (5 – pėsčiųjų perėjose, 5 – tamsiuoju paros metu), transporto priemonių susidūrimų – 6 (į juos pateko ir dviračio bei elektrinio paspirtuko vairuotojai), nuvažiavimų nuo kelio – 2 atvejai.

Miestuose – 8 eismo įvykiai (Vilniuje – 3, Kaune – 2, Anykščiuose, Marijampolėje, Šilutėje). Kiti įvykiai – Kėdainių, Panevėžio, Plungės, Šakių, Šalčininkų, Šiaulių, Šilutės rajonuose.

Apie 6.25 val., lyjant, Vilniuje, Žirmūnų ir Šilo gatvių sankryžoje, automobilis „VW Jetta“, vairuojamas 25 metų vyro, degant žaliam šviesoforo signalui suko į dešinę ir kliudė pėsčiųjų perėja ėjusį 61 metų pėsčiąjį, jam taip pat degė žalias signalas. Nukentėjęs pėsčiasis pristatytas į ligoninę.

Apie 7.15 val., lyjant, Kaune, V. Krėvės prospekto ir Kovo 11-osios gatvės sankryžoje, per pėsčiųjų perėją ėjusią 20 metų merginą kliudė BMW markės automobilis, vairuojamas 33 metų vyro.

Apie 7.35 val. Vilniuje, L. Giros ir P. Žadeikos gatvių sankryžoje (danga šlapia), nenustatytas automobilis, sukdamas į dešinę, nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje, kliudė 18 metų merginą, ji nukentėjo, nuvežta į ligoninę.

Apie 8.04 val. Plungės rajone, Pakerų kaime, krašto kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė (danga šlapia), 33 metų moters vairuojamas automobilis „BMW X5“ atsitrenkė į priekyje važiavusį „Škoda Octavia“, vairuojamą 27-erių moters, kuris nuo smūgio nuvažiavo į griovį. Per įvykį sužeista pirmojo automobilio mažametė keleivė, trejų metų neturinti mergaitė.

Apie 9.47 val., lyjant, Anykščiuose, A. Vienuolio gatvėje, per pėsčiųjų perėją ėjusią 82 metų pėsčiąją partrenkė automobilis „VW Golf“, vairuojamas 24 metų moters. Nukentėjo senjorė.

Apie 11.35 val., sningant, Šiaulių rajone, Kadugių kaime, esant slidžiai kelio dangai, tiesiame ruože nuo kelio nuvažiavo automobilis „Opel Zafira-A“, nukentėjo 71 metų vairuotojas. Pirminiais duomenimis, vyrui galbūt pablogėjo sveikata, dėl to jis ir nesuvaldė transporto priemonės.

Apie 11.50 val. Kaune, V. Krėvės prospekte (danga šlapia), iš stovėjimo vietos atbulas išvažiuodamas automobilis „Seat Leon“, vairuojamas 33 metų moters, kliudė aikštele ėjusį garbaus amžiaus pėsčiąjį. Nukentėjo ir į ligoninę nuvežtas 90 metų vyras.

Apie 11.59 val. Šilutėje, Nidos gatvėje (danga šlapia), automobilis „Citroën C5“, vairuojamas 44 metų moters, išvažiuodamas iš kiemo, susidūrė su elektriniu paspirtuku, juo važiavo ir nukentėjo 38 metų moteris.

19 val. Šakių rajone, rajoniniame kelyje Išdagai–Naudžiai–Valakbūdis (danga šlapia), 22 metų merginos vairuojamas automobilis „Alfa Romeo“ susidūrė su dviračiu. Juo važiavo ir buvo sužeistas neblaivus 19 metų vaikinas (1,31 promilės). Kaip reikalauja Kelių eismo taisyklės, tamsiuoju paros metu dviračio vairuotojas nedėvėjo ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais.

Apie 19.21 val. Vilniuje, Savanorių prospekte (danga šlapia), link Vilkpėdės gatvės, automobilis BMW, vairuojamas neblaivaus 28 metų vyro (1,82 promilės), įvažiavęs į priešpriešinio eismo juostą, kliudė automobilį „Seat Alhambra“. Nukentėjo šį automobilį vairavęs 62 metų vyras.

Apie 23.10 val. Panevėžio rajone, Vaišvilčių 1-ajame kaime, žiedinėje sankryžoje nuvažiavo nuo kelio į dešinę ir apvirto automobilis „Toyota Auris“. Nukentėjo 25 metų vairuotojas ir 23-ejų keleivė.

Pirminiais duomenimis, per parą – 66 eismo įvykiai. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 2 (Utenoje ir Vilniuje).

Transporto priemonių susidūrimų su gyvūnais atvejų – 18 (susidurta su stirnomis, šernais – 2). Šie įvykiai įvyko Panevėžyje (20.47 val. Šiaurinės g.), Vilniuje (23.12 val. Taurupės g.), Kalvarijos savivaldybėje ir Biržų, Alytaus, Kauno (2), Klaipėdos, Panevėžio, Pasvalio, Prienų, Šakių, Utenos, Varėnos (2), Vilniaus (3) rajonuose.

Pastaba. Informacija parengta pagal pirminius duomenis, įvestus į Eismo įvykių informacinę sistemą.

Statistika (Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys): 

 

2022 metai (iki spalio 26 d. įskaitytinai)

2023 metai (iki spalio 26 d. įskaitytinai) (pirminiai duomenys, jie kintantys)

Skirtumas

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

2 444

2 469

25

Žuvo

99

124

25

Sužeista

2 826

2 844

18

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-11-01