2023-04-28–30 įvykių suvestinė

Balandžio 28–30 dienomis policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 186 eismo įvykius: penktadienį – 65, šeštadienį – 68 ir sekmadienį – 53. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 7 proc. visų įvykių (pirminiais duomenimis, sužeisti 3 žmonės). 38 proc. atvejų – transporto priemonių susidūrimai su gyvūnais (briedžiais (4), kiškiu, stirnomis): penktadienį – 19, šeštadienį ir sekmadienį – po 26.

Pirminiais duomenimis, žmonės nukentėjo 20 eismo įvykių. Žuvo 1 asmuo (keturračio motociklo vairuotojas), 21 sužeistas, tarp jų 3 nepilnamečiai (2 pėstieji (1 pėsčiųjų perėjoje) ir mopedo vairuotojas).

Daugiausia sužeista keleivių ir transporto priemonių vairuotojų – po 43 proc., tarp pastarųjų – 3 motociklų, 2 mopedų ir 2 dviračių vairuotojai. Nukentėjo ir 3 pėstieji (1 – pėsčiųjų perėjoje tamsiuoju paros metu). Po 2 žmones sužeista 2 eismo įvykiuose (šeštadienį Šiauliuose ir sekmadienį Vilniaus rajone).

Transporto priemonių susidūrimų atvejų – 45 proc. visų įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, nuvažiavimų nuo kelio – 20 proc., užvažiavimų ant pėsčiųjų – 15 proc., įvykiai, įvykę viešajame transporte, – 10 proc., transporto priemonių apvirtimų važiuojamojoje kelio dalyje – 5 proc., kt. įvykiai – 5 proc. Tamsiuoju paros metu įvyko 30 proc. eismo įvykių, esant šlapiai kelio dangai – 1 įvykis.

Pirminiais duomenimis, miestuose įvyko daugiau negu pusė įvykių (60 proc.): Vilniuje, Klaipėdoje, Palangoje ir Šiauliuose – po 2, Jonavoje, Kaune, Panevėžyje, Tauragėje.

Balandžio 28 d., penktadienį, pirminiais duomenimis, 6 eismo įvykiuose sužeisti 6 žmonės (1 nepilnametis).

Apie 7.50 val. Klaipėdoje, Taikos prospekte, automobiliui „Toyota Corolla“, vairuojamam 71 metų vyro, išvažiuojant iš mokyklos aikštelės, į jį atsitrenkė bėgęs vaikas. Nukentėjo 8 metų pėsčiasis (nuvežtas į gydymo įstaigą).

Apie 8.05 val. Kaune, Varnių gatvėje, į priekyje važiavusį ir sustojusį automobilį „Toyota Avensis“, vairuojamą 41 metų vyro, atsitrenkė ta pačia kryptimi važiavęs automobilis „Lexus“. Jį vairavo ir nukentėjo neblaivus 54 metų vyras (1,24 promilės).

Apie 9.36 val. Kelmės rajone, Tytuvėnuose, Maironio gatvėje, automobilis „VW Touran“, vairuojamas 50 metų moters, kliudė į nereguliuojamą pėsčiųjų perėją įžengusią pėsčiąją. Nukentėjo ir į ligoninę nuvežta 18 metų mergina.

Apie 14.13 val. Jonavoje, J. Basanavičiaus gatvėje, į kairę sukdamas automobilis „Audi A4“, vairuojamas 79 metų vyro, nepraleido pagrindiniu keliu tiesiai važiavusio motociklo „Yamaha“ ir su juo susidūrė. Sužeistas motociklo 22 metų vairuotojas (teisės vairuoti vaikinas neturi).

Apie 20.53 val. Vilniaus rajone, Jadvygiškių kaimo teritorijoje, magistraliniame kelyje A14 Vilnius–Utena, iš teritorijos kelio išvažiuodamas 21 metų vaikino vairuojamas automobilis „Toyota Camry“ nepraleido šaligatviu važiavusio elektrinio dviračio, per susidūrimą nukentėjo jo taip pat 21-erių vairuotojas (nuvežtas į ligoninę).

Apie 22.14 val. Vilniuje, Kalvarijų gatvėje, miesto maršrutinio autobuso „Man“ 58 metų vairuotojas staigiai stabdė dėl avarinę situaciją sukėlusio antrąja eismo juosta važiavusio automobilio, tuo metu autobuso salone griuvo ir nukentėjo stovėjęs 23 metų keleivis (pristatytas į ligoninę).

Balandžio 29 d., šeštadienį, pirminiais duomenimis, žuvo 1 žmogus, sužeisti 8, užregistruoti 8 eismo įvykiai, iš jų 4 – miestuose.

Apie 16.14 val. Šiaulių rajone, Raizgių kaime, nuvažiavo nuo žvyrkelio tiesiame ruože ir atsitrenkė į stulpą keturratis motociklas „CF MOTO X6“. Stulpas virto ir mirtinai sužalojo 47 metų vairuotoją. Kartu važiavusi 42 metų moteris nenukentėjo.

11 val. Tauragėje, prie Tilžės plento ir Šlaito gatvės sankryžos (magistraliniame kelyje A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas), degant raudonam šviesoforo signalui, stabdydamas motociklą „Harley-Davidson“ su juo apvirto 55 metų vyras. Per įvykį jis ir nukentėjo.

11.30 val. Šiauliuose, Tilžės gatvėje, siekdamas išvengti susidūrimo su automobiliu „Mercedes-Benz“, staigiai stabdė maršrutinio autobuso „Mercedes-Benz Citaro“ 61 metų vairuotojas. Autobuso salone pargriuvo ir nukentėjo dvi keleivės, 77-erių ir 80 metų moterys (abi pristatytos į ligoninę).

Apie 12.59 val. Panevėžyje, J. Janonio gatvėje, į kairę sukdamas automobilis „Audi A6 Avant“, vairuojamas 23 metų vyro, įvažiavo į priešpriešino eismo juostą ir kliudė tiesiai važiavusį motociklą „Aprilia RV“. Nukentėjo jį vairavęs 19 metų vaikinas.

Apie 17.54 val. Vilniaus rajone, Visalaukės 1-ojo kaimo teritorijoje, magistraliniame kelyje A14 Vilnius–Utena, į sankryžoje stovinčio automobilio „VW Golf“, vairuojamo 50 metų moters, galą atsitrenkė automobilis „Opel Vectra Station Wagon“, kurį vairavo 26-erių moteris. Sužeista pirmojo automobilio 75 metų keleivė.

Apie 21.11 val. Panevėžio rajone, Puškonių kaime, tiesiame žvyrkelio ruože nuo kelio nuvažiavo ir apvirto mopedas (be valstybinio numerio ženklo). Nukentėjo mopedo 31 metų vairuotojas.

Apie 22.10 val. Vilniaus rajone, Eglinės viensėdžio teritorijoje, magistraliniame kelyje A15 Vilnius–Lyda, 68 metų vyro vairuojamas automobilis „Citroën C5“ atsitrenkė į priekyje stabdžiusį ir sustojusį automobilį „KIA Sportage“, vairuojamą 65-erių moters. Nukentėjo „Citroëno“ 67 metų keleivė.

23.30 val., lyjant, Palangoje, Darbėnų kelyje (rajoniniame kelyje Palanga–Lazdininkai), vairuojamo automobilio „Opel Astra-G-CC“, patekusio į vandens provėžas, nesuvaldė 19 metų vaikinas. Tiesiame ruože „Opelis“ nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė. Nukentėjo 19 metų keleivis. Dar vienas to paties amžiaus keleivis nenukentėjo.

Taip pat atvejis: apie 23.55 val. Panevėžyje, J. Basanavičiaus gatvėje, važiuodamas elektriniu paspirtuku jo nesuvaldė ir griuvo neblaivus 43 metų vyras. Jis susižeidė ir buvo paguldytas į ligoninę (nustatytas 1,85 promilės neblaivumas).

Balandžio 30 d., sekmadienį, pirminiais duomenimis, užregistruoti 6 eismo įvykiai, sužeisti 7 žmonės (2 nepilnamečiai).

Apie 14.47 val. Vilniuje, Kareivių gatvėje (ant Valakupių tilto), susidūrė trys automobiliai: 27 metų vyro vairuojamas „BMW 320D“, „Toyota Auris“, kurį vairavo 39-erių moteris, ir 49 metų vyro vairuojama „Toyota“. Nukentėjo automobilio BMW 27 metų keleivė.

Apie 15.19 val. Klaipėdoje, Priestočio ir S. Nėries gatvių sankryžoje, automobilis „Ford Mondeo“, vairuojamas 28 metų vyro, apsisukdamas sankryžoje, nepraleido tiesiai važiavusio mopedo „Yamaha“ ir su juo susidūrė. Mopedu važiavo du 16 metų paaugliai, nukentėjo vairuotojas. Teisę vairuoti tokios rūšies transporto priemonę nepilnametis turi.

Apie 16.21 val. Šiaulių rajone, Ratkūnų kaime, važiuojant žvyrkeliu 34 metų moters vairuojamam automobiliui „Opel Zafira“, keleivio dureles atsidarė ir iš automobilio iššoko keleivis. Nukentėjo 38 metų vyras (jis atsisakė tikrintis blaivumą).

Apie 19.15 val. Šiauliuose, Aido gatvėje, neblaivus dviračiu važiuodamas vyras, apvažiuodamas kitą dviratį, jį kliudė ir abu eismo dalyviai nugriuvo. Nukentėjo dviračio neblaivus vairuotojas, 52 metų Rusijos Federacijos pilietis (2,52 promilės). Kitu dviračiu važiavo 12 metų mergaitė.

Apie 20.15 val. Vilniaus rajone, Mickūnų miestelyje, kliudęs kelio ženklą tiesiame ruože nuo kelio nuvažiavo ir apvirto automobilis „Fiat Panda“. Nukentėjo du žmonės: neblaivus 63 metų vairuotojas (2,38 promilės) ir 24 metų keleivis.

Apie 21.55 val. Palangoje, Kretingos ir Plytų gatvių sankryžoje, reguliuojamoje šviesoforo, į pėsčiųjų perėją įžengusios mažametės nepraleido į kairę sukęs automobilis „Toyota Prius“, vairuojamas 24 metų vyro, Ukrainos piliečio. Nukentėjo 13 metų pėsčioji.

Pastaba. Informacija parengta pagal pirminius duomenis, įvestus į Eismo įvykių informacinę sistemą.

Statistika (Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys):

 

2022 metai (iki balandžio 30 d. įskaitytinai)

2023 metai (iki balandžio 30 d. įskaitytinai) (pirminiai duomenys, jie kintantys)

Skirtumas

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

707

735

28

Žuvo

37

49

12

Sužeista

832

853

21

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-01