2021-02-03 įvykių suvestinė

Vasario 3-iąją, trečiadienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 44 eismo įvykius. 6-iuose iš įvykių sužeisti 6 žmonės (vairuotojai, keleiviai, pėstieji). Transporto priemonių susidūrimų – 2 atvejai, užvažiavimų ant pėsčiojo – 2, automobilio nuvažiavimas nuo kelio – 1 atvejis. Esant šlapiai kelio dangai – 3 įvykiai, apsnigtai dangai – taip pat 3 įvykiai, tamsiuoju paros metu – 3 įvykiai. Miestuose – 3 įvykiai (Alytuje, Kaune, Klaipėdoje).

Naktį, apie pusę pirmos, Radviliškio rajone, magistraliniame kelyje A9 Panevėžys–Šiauliai (danga apledėjusi), tiesiame ruože nuo kelio nulėkė ir į medį atsitrenkė automobilis „Audi A8“. Sužeistas ir į ligoninę nuvežtas automobilį vairavęs neturintis teisės vairuoti 27 metų vyras. Pirminiais duomenimis, jis buvo neblaivus. Kartu su juo važiavo du neblaivūs asmenys, 23-ejų vaikinas ir 25 metų keleivė.

Ryte, po septintos, sningant ir esant rūkui, Varėnos rajone, magistraliniame kelyje A4 Vilnius–Varėna–Gardinas, į stovėjusį krovininį automobilį „Volvo FH“ (vairuotojas 37 metų Baltarusijos Respublikos pilietis) atsitrenkė 39 metų vyro vairuojamas automobilis „Škoda Octavia“. Nukentėjo lengvojo automobilio 62 metų keleivė (paguldyta į ligoninę), ji vasario 17 d. mirė (informacija patikslinta 2021-03-08).

Taip pat ryte (9 val.), Kaišiadorių rajone, kelyje Rumšiškės–Tadarava (danga šlapia), tiesioje nuokalnėje, automobilis „VW Passat“, vairuojamas neturinčio teisės vairuoti 24 metų vaikino, atsitrenkė į stovėjusį posūkiui automobilį „Toyota“ ir, įvažiavęs į priešpriešinio eismo juostą, susidūrė su „Audi A4 Avant“. Nukentėjo šį automobilį vairavęs 50 metų vyras. Kartu su juo važiavusios dvi keleivės, pirminiais duomenimis, sužeidimų išvengė.

Apie pusę vienuoliktos ryto, Kaune, Kovo 11-osios gatvėje (danga šlapia), iš stotelės pradėjus važiuoti 62 metų vyro vairuojamam troleibusui, salone pargriuvo ir susižeidė 80 metų keleivė.

Popietę, Klaipėdoje, Molo ir Audros gatvių sankryžoje, autobusas „MAN“, vairuojamas 66 metų vyro, sukdamas į dešinę, kliudė ir sužeidė, pirminiais duomenimis, netikėtai į važiuojamąją kelio dalį įbėgusį žmogų.

Vakare, apie pusę septynių, Alytuje, Kepyklos gatvėje, šalia važiuojamosios kelio dalies buvo rastas gulintis neblaivus vyras (1,56 promilės). Pasak 45 metų nukentėjusiojo, einantį važiuojamąja kelio dalimi jį partrenkė transporto priemonė. Neapšviestame ruože pėsčiasis neturėjo jokio šviesą atspindinčio elemento.

Per parą – 10 atvejų, kai transporto priemonės susidūrė su gyvūnais (žmonės nenukentėjo). Šie įvykiai įvyko Mažeikiuose ir Ignalinos, Jurbarko, Kretingos, Molėtų (magistraliniame kelyje A14 Vilnius–Utena), Panevėžio, Radviliškio, Telšių, Ukmergės, Utenos (magistraliniame kelyje A14 Vilnius–Utena) rajonuose.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2020 metai

2021 metai (pirminiai duomenys, jie kintantys)

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

260

121

139

53,5

Žuvo

19

16

3

15,8

Sužeista žmonių

296

147

149

50,3

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-08