Informacija apie eismo saugumą Prancūzijoje (2016 m.)

Prancūzijos Respublikos ambasada Lietuvoje 2016 m. liepos mėn. pateikė informaciją apie Lietuvoje registruotų transporto priemonių vairuotojų padarytus pažeidimus Prancūzijoje.

Kelių eismo taisyklių pažeidimus fiksuojančios sistemos 2015 metais Prancūzijoje užfiksavo 35 031 pažeidimą, kurį padarė Lietuvoje registruotų transporto priemonių vairuotojai. 2014 metais tokių pažeidimų skaičius buvo 23 615, 2013 metais – 3 193.

Daugiausia Lietuvos vairuotojai viršijo leistiną važiavimo greitį, kiek mažiau – šviesoforų signalų nepaisymas, t. y. važiavimas degant raudonam signalui.

Informuojama, kad šią vasarą Prancūzijoje eismo saugumui užtikrinti yra pasitelkta apie 15 000 policijos ir žandarmerijos pareigūnų.

Atkreipiamas dėmesys, kad už Kelių eismo taisyklių pažeidimus griežtai taikomos atitinkamos sankcijos, pavyzdžiui,

  • neatidėliotinas fiksuotos baudos sumokėjimas ar užstato pervedimas;
  • transporto priemonės sulaikymas ir priverstinis jos nuvežimas už pažeidėjo lėšas (jei nepervedamas užstatas);
  • vairuotojo pažymėjimo paėmimas (už šiurkščius Kelių eismo taisyklių pažeidimus);
  • transporto priemonės važiuoklės užblokavimas (jei gresia jos konfiskavimas).
  • Prancūzijos ambasada Lietuvoje informuoja, kad apie šios šalies kelių eismo saugumo teisinį reglamentavimą informacija (lankstinukai) yra skelbiama anglų, vokiečių, ispanų ir italų kalbomis:

http://www.securite-routiere.gouv.fr/medias/documentation/guides-et-depliants/depliants-en-langues-etrangeres).

Atkreipiamas dėmesys, kad Prancūzijos Respublikos Parlamentas numato Kelių eismo taisyklių pažeidėjams užsieniečiams sukurti „vairuotojo pažymėjimą su virtualiais baudos taškais“.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-28