2023-10-27 įvykių suvestinė

Spalio 27 d., penktadienį, pirminiais duomenimis, užregistruoti 8 įskaitiniai eismo įvykiai. Sužeisti 9 žmonės, iš jų 3 nepilnamečiai. Nukentėjo vairuotojai, elektriniais paspirtukais važiavę asmenys, viešojo transporto keleiviai, pėsčiasis. Viename įvykyje (Akmenės rajone) sužeisti 2 žmonės.

Transporto priemonių susidūrimų atvejų – 5, elektrinių paspirtukų vairuotojai pateko į 3 eismo įvykius. Tamsiuoju paros metu įvyko 4 eismo įvykiai, esant šlapiai kelio dangai – 4.

Miestuose – 6 eismo įvykiai (Vilniuje – 2, Mažeikiuose, Palangoje, Šiauliuose, Tauragėje).

Apie 6.40 val., sningant, Akmenės rajone, krašto kelyje Naujoji Akmenė–Venta, į eismo įvykį pateko šeši automobiliai: „Citroën C5“ atsitrenkė į atitvarus, į šį automobilį – „Mercedes-Benz B180 CDI“, jis taip pat trenkėsi į atitvarus. Po to, krovininis automobilis „Scania“, vairuojamas 59 metų vyro, atsitrenkė į automobilį „Jeep Compas“, vairuojamą 54 metų Ukrainos piliečio, minėtą „Citroëną“, „Land Rover“, vairuojamą 34 metų vyro, ir „Volvo V60“, kurį vairavo 29 metų vyras. Per įvykį sužeisti „Citroëno“ 54 metų vairuotoja (paguldyta į ligoninę) ir „Mercedeso“ 62 metų vairuotojas.

7.30 val., lyjant, Šilalės rajone, Burkėnų kaime, krašto kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė, susidūrė priešingomis kryptimis važiavę automobiliai ,,Škoda Yeti“, vairuojamas 28 metų vyro, ir ,,Opel Vectra“, kurį vairavo ir buvo sužeista 34 metų moteris.

Apie 7.51 val. Palangoje, Klaipėdos plente (danga šlapia), per pėsčiųjų perėją elektriniu paspirtuku važiavusi nepilnametė atsitrenkė į automobilio „Toyota Corolla Verso“, vairuojamo 43 metų vyro, galinę dalį. Nukentėjo 17 metų mergina (ji, kaip reikalauja Kelių eismo taisyklės, nesegėjo saugos šalmo, be to, važiavo per pėsčiųjų perėją, nors tai draudžiama).

Apie 8.18 val. Tauragėje, Melioratorių gatvėje, automobilis „VW Golf Plus“ įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su krovininiu automobiliu „Volvo“, vairuojamu 48 metų vyro. Sužeista ir į ligoninę pristatyta „Golfo“ 30 metų vairuotoja.

Apie 16.37 val. Vilniuje, Savanorių prospekte, automobilis „VW Passat“ nesaugiai apvažiavo troleibusą, dėl to troleibuso 46 metų vairuotojas buvo priverstas staigiai stabdyti. Tuo metu salone griuvo ir nukentėjo 71 metų keleivė.

Apie 17.28 val. Mažeikiuose, Sodų gatvėje, prie daugiabučio namo, elektriniu paspirtuku važiavęs 53 metų vyras atsitrenkė į netikėtai iš namo laiptinės išbėgusį vaiką. Nukentėjo 9 metų berniukas.

Apie 17.42 val. Vilniuje, T. Vrublevskio gatvėje, iš stotelės pradėjus važiuoti miesto maršrutiniam autobusui, vairuojamam 52 metų vyro, nespėjo atsisėsti ir griuvo 86 metų keleivė (ji paguldyta į ligoninę).

Apie 20.40 val. Šiauliuose, Lyros ir Dainų gatvių sankryžoje (apšviesta, danga šlapia), automobilis „Toyota Corolla Verso“, vairuojamas 64 metų vyro, kliudė per pėsčiųjų perėją elektriniu paspirtuku važiavusią nepilnametę, 13 metų mergaitę (ji nukentėjo, saugos šalmo nesegėjo).

Pirminiais duomenimis, per parą – 68 eismo įvykiai. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 5 (Kaune – 2, Vilniuje – 3).

Transporto priemonių susidūrimų su gyvūnais atvejų – 26 (susidurta su briedžiais (2), elniais (2), stirnomis, šernu). Šie įvykiai: Biržuose, Telšiuose, Marijampolės savivaldybėje ir Alytaus, Anykščių, Biržų, Kauno, Klaipėdos, Lazdijų, Molėtų, Plungės (2), Prienų, Radviliškio, Rokiškio, Šakių, Šiaulių (2), Tauragės, Ukmergės, Varėnos (2), Vilkaviškio, Vilniaus, Zarasų (2) rajonuose.

Pastaba. Informacija parengta pagal pirminius duomenis, įvestus į Eismo įvykių informacinę sistemą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-11-01