2021-05-03 įvykių suvestinė

Gegužės 3-iąją, pirmadienį, daug kur Lietuvoje vėl „karaliavo“ žiema. Laimė, kad keliuose išvengta eismo įvykių su sunkiais padariniais. Tikėtina, kad mes, eismo dalyviai, atsižvelgę į „neramias“ eismo ir važiavimo sąlygas (sniegas, šlapdriba, lietus, stiprus ir gūsingas vėjas), elgėmės atsakingai.

Per parą policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 59 eismo įvykius. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės užfiksuoti 4 įvykiai (Vilniuje – 3 ir Kėdainiuose). Transporto priemonių susidūrimų su gyvūnais – 13 atvejų. Šie įvykiai įvyko Vilniuje (3), Alytaus, Anykščių, Ignalinos, Kauno (magistraliniame kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda), Prienų (magistraliniame kelyje A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė), Radviliškio, Šakių (Griškabūdžio mstl.), Šilutės, Telšių, Ukmergės rajonuose.

Pirminiais duomenimis, žmonės nukentėjo 2-uose eismo įvykiuose (pėsčiasis ir vairuotojas), abu jie įvyko prieš vidurdienį miestuose.

Po vienuoliktos ryto, Klaipėdoje, Taikos prospekte, atbulas važiuodamas krovininis mikroautobusas „VW Crafter“, vairuojamas 21 metų vaikino, kliudė ėjusią moterį. Nukentėjo eismo dalyvė, kuriai 75 metai.

Prieš vidurdienį, lyjant, Vilniuje, Lakūnų gatvėje, automobiliu „Toyota“ važiuodamas ir apsisukdamas 49 metų vyras nedavė kelio ta pačia kryptimi važiavusiam automobiliui „BMW 5ER Reihe“ ir susidūrimo neišvengta. Per įvykį nukentėjo BMW vairavęs 18 metų vaikinas, jis nuvežtas į ligoninę.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena ir prašo: kelyje elkimės atsakingai ir protingai, paisykime Kelių eismo taisyklių reikalavimų, saugokime ne tik save, bet ir rūpinkimės kitais. Tik kartu bendromis pastangomis galime kurti saugią aplinką mums visiems.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2020 metai

2021 metai (pirminiai duomenys, jie kintantys)

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

761

601

160

21

Žuvo

46

38

8

17,4

Sužeista žmonių

863

691

172

19,9

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-04