2021-04-29 įvykių suvestinė

Balandžio 29-ąją, ketvirtadienį, policijos pareigūnai, užregistravo, pirminiais duomenimis, 72 eismo įvykius. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 1 įvykis (Panevėžyje). Transporto priemonių susidūrimų su gyvūnais – 20 atvejų (Druskininkų ir Elektrėnų savivaldybėse, Akmenės, Alytaus, Kėdainių, Kretingos, Lazdijų, Molėtų – 2 (1 magistraliniame kelyje A14 Vilnius–Utena), Pakruojo – 2, Radviliškio (magistraliniame kelyje A9 Panevėžys–Šiauliai), Šilalės, Širvintų, Varėnos (magistraliniame kelyje A4 Vilnius–Varėna–Gardinas), Vilkaviškio, Utenos (magistraliniame kelyje A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis), Vilniaus – 2 rajonuose)).

Pirminiais duomenimis, 8-iuose eismo įvykiuose sužeisti 8 žmonės, tarp jų – 3 nepilnamečiai (14-metė pėsčioji, 17 metų dviračio ir to paties amžiaus motociklo vairuotojai). Transporto priemonių susidūrimų atvejų – 6, dviračių vairuotojai pateko į 2 iš jų, nukentėjo ir 2 pėstieji (vienas pėsčiųjų perėjoje). Miestuose – 7 eismo įvykiai (Klaipėdoje – 2, Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Utenoje).

Ryte, prieš aštuntą, Joniškio rajone, kelyje Joniškis–Žeimelis–Pasvalys, pagrindiniu keliu važiavo ir ir į kairę, pirminiais duomenims, suko traktorius „Renault Ares 710“ su priekaba. Tuo metu į jį atsitrenkė automobilis „Audi A6“. Nukentėjo ir į ligoninę pristatyta lengvojo automobilio 33 metų vairuotoja. Ratinį traktorių vairavo 38-erių vyras.

Popietę, Utenoje, Užpalių gatvėje, 81 metų vyro vairuojamas automobilis „Opel Astra“ kliudė per pėsčiųjų perėją ėjusią nepilnametę. Nukentėjo ir į ligoninę nuvežta 14 metų mergaitė.

Vakare, Alytuje, Sudvajų gatvėje, į važiavusį automobilį „Toyota Auris“, vairuojamą 33 metų moters, atsitrenkė ta pačia kryptimi iš paskos važiavę motociklas „Yamaha“, kurį vairavo 16 metų paauglys, ir kitas motociklas „Rieju“. Nukentėjo pastarosios dviratės transporto priemonės vairuotojas, 17 metų vaikinas. Abu nepilnamečiai turi teisę vairuoti tokios kategorijos transporto priemones.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia eismo dalyvių dėmesį: Pavasarį–rudenį, vykstant laukuose įvairiems ūkio darbams, į kelius (ypač rajoninius, krašto) išvažiuoja nemažai žemės ūkio technikos. Prie traktorių prikabintos priekabos, sėjamosios, kultivatoriai, akėčios, kratytuvai, purkštuvai yra didelių matmenų, dėl to užima nemažą plotą kelyje, užstoja ir trukdo matomumą. Lenkiant tokią techniką ar prasilekiant priešpriešiais, ypač būtinas atidumas ir atsargumas. Galbūt geriau net sustoti ir leisti žemės ūkio technikai pirmiau pravažiuoti – taip bus saugiau.

Vairuojantieji žemės ūkio techniką, privalote pasirūpinti ir užtikrinti, kad vairuojama transporto priemonė, padargai būtų tvarkingi, nekeltų pavojaus kitiems eismo eismo dalyviams. Atkreipkite dėmesį į šviesos prietaisų veikimą, ypač tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2020 metai

2021 metai (pirminiai duomenys, jie kintantys)

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

730

571

159

21,8

Žuvo

43

38

5

11,6

Sužeista žmonių

831

658

173

20,8

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-30