Trečiadienį – nukentėję pėstieji miestuose, į įvykius pateko dviračių vairuotojai

Data

2019 12 19

Įvertinimas
0
2019-12-18 Pesc. pr., GMP aut. Vilnius Polic. zenkl .jpg

Gruodžio 18 dieną, trečiadienį, pirminiais duomenimis, įvyko 17 eismo įvykių, sužeista 17 žmonių, tarp jų – vienas mažametis pėsčiasis. Esant šlapiai kelio dangai – 8 įvykiai. Daugiausia nukentėjo vairuotojų ir pėsčiųjų – po 6. Visi pėstieji į įvykius pateko miestuose (Vilniuje ir Kaune), 4 iš jų – pėsčiųjų perėjose, tarp nukentėjusiųjų – 3 garbaus amžiaus šie eismo dalyviai. Užregistruoti 7 transporto priemonių susidūrimai, į 2 iš jų pateko dviračių vairuotojai. Vilniuje ir Kaune, pirminiais duomenimis, įvyko 9 eismo įvykiai (9 sužeisti).

Prieš aštuntą ryto Panevėžio rajone, kelyje Ramygala–Krekenava, esant šlapiai kelio dangai, iš šalutinio kelio dviračiu išvažiavusi neblaivi 44 metų moteris (1,84 promilės girtumas) susidūrė su automobiliu „Audi A4“, vairuojamu 38 metų vyro. Įvykio metu nukentėjo dviratės transporto priemonės vairuotoja. Ji, kaip reikalauja Kelių eismo taisyklės, nevilkėjo ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais, dviračio priekyje nedegė baltos šviesos žibintas, gale – raudonos šviesos.

Taip pat ryte (9.25 val.) nukentėjo ir kitas dviračio vairuotojas. Lentvaryje (Trakų r.), Topolio gatvėje, pirminiais duomenimis, iš šalutinio kelio dviračiu išvažiavo ir į automobilį „Mercedes-Benz“ atsitrenkė 45 metų vyras. Automobilį vairavo 21 metų vaikinas, jis teisės vairuoti neturi.

Prieš vienuoliktą ryto Kaune, V. Lašo gatvėje, pėsčiųjų perėjoje, 89 metų moterį kliudė troleibusas, vairuojamas 55-erių moters. Garbaus amžiaus vyras (88 metų) nukentėjo Vilniuje, S. Nėries gatvėje, jis automobilių stovėjimo aikštelėje buvo kliudytas „Nisaan“ markės automobilio, vairuojamo 47 metų vyro. Nukentėjo ir dar vienas senjoras sostinėje, Katedros aikštėje – 82 metų pėsčiąjį automobilių stovėjimo aikštelėje kliudė atbulas važiuodamas automobilis „Toyota Prius“, kurį vairavo 20 metų vaikinas. Vilniuje, Kalvarijų gatvėje, stotelėje stabdant miesto maršrutinio autobuso vairuotojai (42 metų), salone pargriuvo keleivė, 82 metų moteris paguldyta į ligoninę.

Po trečios po pietų Kėdainių rajone, Akademijos miestelyje, ant važiavusio „Volkswagen“ markės automobilio netikėtai užvirto medis ir jį ne tik apgadino. Nukentėjo 38 metų vairuotojas, jis nuvežtas į ligonię.

Popietę Kaune, Tunelio gatvėje, eismo įvykyje nukentėjo 51 metų vairuotojas, kai susidūrė trys automobiliai. Pavakarę Alytuje, Kauno ir A. Jonyno gatvių sankryžoje, dėl saugaus atstumo nesilaikymo susidūrus trims lengviesiems automobiliams, sužeista vieno jų keleivė, 19 metų mergina paguldyta į ligoninę.

Pavakarę Vilniuje, Molėtų plento ir Mokslininkų gatvės sankryžoje (danga šlapia), apšviestame ruože, į dešinę sukęs krovininis automobilis „Ford Transit“ (iki 3,5 t), vairuojamas 73 metų vyro, kliudė per pėsčiųjų perėją paspirtuku važiavusį 9 metų berniuką.

Vakare Varėnoje, Marcinkonių gatvėje (šlapia danga), pirminiais duomenimis, stovėjusį mikroautobusą apvažiuodamas 66 metų vyro vairuojamas automobilis „BMW 7er Reihe“ įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą, kur susidūrė su automobiliu „Audi A6 Avant“. Nukentėjo šio automobilio 27 metų vairuotojas. Kartu važiavę keleiviai, 25-erių moteris ir 4 metų berniukas, pirminiais duomenimis, sužeidimų išvengė.

Vakare (apie 23.25 val.) Kaune, Savanorių prospekte (danga šlapia), kelio vingyje į kairę į apšvietimo stulpą atsitrenkė automobilis „Honda Accord“. Nukentėjo jį vairavęs neblaivus 23 metų vaikinas (1,49 promilės neblaivumas), jis nuvežtas į ligoninę.

Gautas pranešimas, kad ligoninėje mirė 72 metų vyras (keleivis), kuris eismo įvykyje buvo sužeistas lapkričio 29-osios vakare Vilniuje, Geležinio Vilko gatvėje, kai 69 metų vyro vairuojamas „Opel Zafira“ atsitrenkė į pirmojoje eismo juostoje stovėjusio krovininio automobilio „Iveco“ puspriekabę. Per eismo įvykį buvo sužeisti lengvojo automobilio vairuotojas ir du keleiviai.

Lietuvos kelių policijos tarnyba prašo eismo dalyvių kelyje elgtis atsakingai, saugoti save, neleisti, kad transporto priemonę vairuotų neblaivus asmuo, vairuotojams, kaip ir pėstiesiems, atkreipti dėmesį į eismo (važiavimo) sąlygas.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2018 metai

2019 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

2 839

3 196

357

12,6

Žuvo

163

173

10

6,1

Sužeista žmonių

3 295

3 808

513

15,6