Savaitė šalies keliuose

Data

2021 01 15

Įvertinimas
1
Savaites eismo iv. statistika Oranz. sp. 2019-11-22.png

Per savaitę, sausio 8–14 d. (penktadienį–ketvirtadienį), šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 35 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Žuvo 6 eismo dalyviai (4 keleiviai ir 2 vairuotojai), tarp jų 1 nepilnametis. Žuvo 5 vyrai ir moteris, jų amžiaus vidurkis – 33 metai. 

Sužeisti 47 žmonės, iš jų 5 nepilnamečiai (keleiviai). Tarp nukentėjusiųjų: 23 vairuotojai (48,9 proc.), 19 keleivių (40,4 proc.), 5 pėstieji (visi pėsčiųjų perėjose).

Neblaivus vairuotojas, pirminiais duomenimis, dalyvavo 1 eismo įvykyje (sužeistas keleivis).

Palyginti šios savaitės avaringumo statistiką su praėjusių metų ta pačia savaite, pirminiais duomenimis, įvyko 30 įvykių (arba 46,2 proc.) mažiau, sužeista 30 (arba 39 proc.) žmonių mažiau, žuvo 3 daugiau.

Eismo įvykiai, kuriuose žuvo žmonės: sausio 11 d., pirmadienio, popietę, Palangoje, magistraliniame kelyje A13 Klaipėda–Liepoja (danga šlapia), krovininis automobilis „Renault“, vairuojamas 55 metų vyro, susidūrė su iš šalutinio kelio išvažiavusiu visureigiu BMW. Sužeistas šį automobilį vairavęs 69 metų vyras paguldytas į ligoninės Reanimacijos skyrių. Žmogus kitą dieną mirė.

Sausio 13-osios, trečiadienio, pavakarę, Trakų rajone, sningant, magistraliniame kelyje A16 kelyje Vilnius–Prienai–Marijampolė, krovininį automobilį „Citroën Berlingo“ (iki 3,5 t) vairavęs 62 metų vyras, pirminiais duomenimis, draudžiamoje vietoje lenkė vilkiką „MAN TGX“, kurį vairavo 35-erių vyras, ir susidūrė su priešpriešinio eismo juosta važiavusiu automobiliu „Fiat Doblo“. Šis automobilis atsitrenkė į minėtą vilkiką ir nuvažiavo nuo kelio. „Citroënas“ taip pat atsidūrė už kelio ribų. Per eismo įvykį žuvo „Fiatu“ važiavę 5 žmonės: automobilį, pirminiais duomenimis, vairavęs 18-metis vaikinas ir keleiviai, 17 metų vaikinas, 29-erių ir 37-erių vyrai, 27 metų moteris. Sužeistas ir į ligoninę nuvežtas „Citroëno“ vairuotojas.

Pirminiais duomenimis, savaitės eismo įvykių pagrindinės priežastys:

♦ Saugaus važiavimo greičio nepasirinkimas / leistino važiavimo greičio viršijimas – 47,2 proc. visų įvykių.

♦ Reikalavimo duoti kelią važiavimo pirmenybę turinčiai transporto priemonei nevykdymas – 16,7 proc. įvykių.

♦ Vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymas – 13,9 proc. atvejų.

♦ Lenkimo, manevravimo taisyklių nesilaikymas – 11,1 proc. įvykių.

♦ Saugaus atstumo nesilaikymas iki kitos transporto priemonės – 5,6 proc. atvejų.

Šiais metais (iki sausio 14 d. imtinai) mūsų šalyje eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, žuvo 7 žmonės (2, arba 22,2 proc., mažiau nei 2020 metais per tą patį laikotarpį). Tarp žuvusiųjų: 4 keleiviai (1 nepilnametis) ir 3 vairuotojai.

Lietuvos kelių policijos tarnyba dėkoja visiems, kurie rūpinatės savo saugumu kelyje, gerbiate ir saugote ne tik save, bet ir kitus.