Rugsėjo 14-oji – nukentėjo viešojo transporto keleiviai

Data

2020 09 15

Įvertinimas
0
2020-09-14 Vilnius, Antakalnio, Tverec. g.-1 Polic. z.jpg

Rugsėjo 14 d., pirmadienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 64 eismo įvykius. 3-uose iš jų sužeisti 5 žmonės, visi įvykiai – transporto priemonių susidūrimai.

Ryte, po devintos, Vilniuje, Antakalnio ir Tverečiaus gatvių sankryžoje, į kairėn sukti sustojusį automobilį „Honda Jazz“, vairuojamą 70 metų moters, atsitrenkė iš paskos važiavęs „Mazda 2“, kuris nuo smūgio kliudė ir kelio atitvarus. Nukentėjo šio automobilio 24 metų vairuotoja.

Po vidurdienio, Klaipėdos rajone, Dumpių kaime, kelyje Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda, 19-metė mergina automobiliu „Renault Mégane Scénic“ persirikiuodama iš kairės juostos nepraleido dešine eismo juosta ta pačia kryptimi važiavusio automobilio „VW Crafter 35“ ir su juo susidūrė. Nukentėjo krovininį automobilį (iki 3,5 t) vairavęs 30 metų vyras.

Po ketvirtos po pietų, Kaune, Sukilėlių prospekto ir Žeimenos gatvės sankryžoje, degant žaliam šviesoforo signalui, į dešinę sukdamas automobilis „Mercedes-Benz“, vairuojamas 63 metų vyro, stabtelėjo praleisti pėsčiojo, ėjusio per pėsčiųjų perėją, tuo metu į jo galą atsitrenkė nespėjęs sustoti troleibusas, kurį vairavo 38-erių moteris. Viešuoju transporto važiavo 4 žmonės, iš jų 3 nukentėjo ir buvo pristatyti į ligoninę: 63 metų moteris, 41-erių vyras ir jo 4 metų sūnus – abu Afganistano Islamo Respublikos piliečiai.

Per parą policijos pareigūnai užregistravo 12 eismo įvykių – transporto priemonių susidūrimų su gyvūnais, žmonės juose nenukentėjo. Šie eismo įvykiai įvyko Joniškio, Kupiškio, Šakių, Ukmergės, Utenos, Trakų rajonuose, Elektrėnų savivaldybėje, Plungės rajone – 3 atvejai (1 – magistraliniame kelyje A11 Šiauliai–Palanga), Radviliškio rajone (magistraliniame kelyje A9 Panevėžys–Šiauliai), Zarasų rajone (magistraliniame kelyje A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis). Daugiau negu pusė jų (67 proc.) įvyko vakare (20–23 val.), 4 atvejai – ryte (nuo 6 val. iki 10 val.).

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį, kad rudenį paprastai padaugėja eismo įvykių, kai transporto priemonių vairuotojai neišvengia susidūrimų su laukiniais gyvūnais (stirnomis, briedžiais elniais). Apie didelę tikimybę ir grėsmę, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai, įspėja kelio ženklas „Laukiniai gyvūnai“. Dėl to vietovėse, paženklintose įspėjamuoju kelio ženklu „Laukiniai gyvūnai“, lėtinkite važiavo greitį, kad, atsiradus kliūčiai, bet kuriuo momentu galėtumėte tinkamai reaguoti, suvaldyti transporto priemonę, prireikus – sustoti. Stebėkite kelkraščius – dažniausiai gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį įbėga nuo gausiai krūmais ar medžiais apaugusio kelio krašto, griovio. Pagrindinė ir svarbiausia taisyklė – saugus (ne leistinas) važiavimo greitis.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2019 metai

2020 metai (pirminiai duomenys, jie tikslinami ir keičiasi)

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

2 225

2 143

-82

-3,7

Žuvo

132

110

-22

-16,7

Sužeista žmonių

2 652

2 497

-155

-5,8