Prieššventinių rūpesčių sūkuryje eisme dalyvaukite saugiai

Data

2017 12 21

Įvertinimas
0
SNINGA.jpg

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia visų eismo dalyvių dėmesį, kad prieššventinis laikotarpis keliuose pasižymi didesniu transporto priemonių srautu, aktyvesniu pėsčiųjų dalyvavimu eisme. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, artimiausiomis dienomis eismą keliuose apsunkins krituliai – lietus, lijundra, sniegas. Dėl besikeičiančios oro temperatūros vietomis keliuose numatomas plikledis, kelio danga gali būti slidi.  Eismo saugumą įtakos anksti prasidedantis ir ilgiau trunkantis tamsusis paros metas, naktį matomumą gali apsunkinti rūkas.

Prašome eismo dalyvių pasirūpinti savo ir aplinkinių saugumu keliuose. Vairuotojai turėtų atkreipti dėmesį į kelio dangos būklę ir pasirinkti saugų važiavimo greitį. Itin atidiems prašome būti užmiesčio keliuose, kituose neapšviestuose kelio ruožuose. Prašome sulėtinti greitį prie pėsčiųjų perėjų ir ypatingų atsargumo priemonių imtis vietose, kur į kelią netikėtai gali įžengti pėstieji. Spūstyse prašome nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis, nevažiuoti į sankryžą, jeigu už jų yra automobilių grūstis.
Pėsčiųjų prašome pasirūpinti savo saugumu ir matomumu – segėkite atšvaitus, tamsoje neškitės šviečiantį žibintą. Rekomenduojame iš ausų išsitraukti ausinukus, būti itin atidiems, dėvint striukę su gobtuvu. Kelią prašome kirsti tik tam numatytose vietose, įsitikinus, kad transporto priemonės sustojo pėsčiuosius praleisti. Prisiminkite, kad dėl galimai slidžios kelio dangos automobilio stabdymo kelias gali būti ilgesnis, o nepasirinktas saugus važiavimo greitis ir neatidumas – tapti tragiško eismo įvykio priežastimi.

Prieššventinių rūpesčių sūkuryje prašome nesusigadinti švenčių sau ir artimiesiems.