Pirmadienis – transporto priemonių susidūrimai

Data

2020 06 23

Įvertinimas
0
2020-06-22 Susid. su motoc. Svenc. r., Pabrade Polic. zenkl.jpg

Birželio 22-ąją, pirmadienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 67 eismo įvykius. 16-oje įvykių sužeista 18 žmonių (5 nepilnamečiai), daugiausia – vairuotojų. 81 proc. įvykių – transporto priemonių susidūrimai, 4-iuose iš jų dalyvavo dviračių vairuotojai. 3 įvykiai – transporto priemonės apvirto važiuojamojoje kelio dalyje. Miestuose – 11 eismo įvykių (Kaune – 6, Vilniuje, Šiauliuose, Alytuje, Pabradėje, Radviliškyje).

Ryte (apie pusę aštuonių), Alytuje, Pulko gatvėje, iš šalutinio kelio išvažiuodamas 72 metų vyro vairuojamas automobilis „Nissan“ susidūrė su „Audi A6“, vairuojamu 22 metų merginos, ir dar abu automobiliai atsitrenkė į stovintį mikroautobusą „VW LT35“. Nukentėjo „Nissano“ 67 metų keleivė.

Popietę, Radviliškyje, Jonažolių gatvėje, iš šalutinio kelio į dešinę „BMW“ markės automobiliu sukdama 48 metų moteris susidūrė su pagrindiniu keliu tiesiai važiavusiu dviračiu (elektriniu paspirtuku). Nukentėjo jo vairuotojas, 9 metų berniukas.

Apie pusę šešių vakaro, Kauno rajone, Laumėnų kaime, dviračiu važiuodama ir į kairę sukusi 11 metų mergaitė susidūrė su ta pačia kryptimi važiavusiu automobiliu „Audi A3“, kurį vairavo 25 metų moteris. Nukentėjusi nepilnametė paguldyta į ligoninę.

Pavakarę (17 val.), Kauno rajone, Stanaičių kaimo teritorijoje, magistraliniame kelyje A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai („Via Baltica“ ruože), nuo automobilio „VW Passat“, vairuojamo 57 metų vyro, atsikabinusi puspriekabė atsitrenkė į skiriamosios juostos atitvarus, o automobilis atsitrenkė į dešinėje kelio pusėje esančius kelio atitvarus. Puspriekabę kliudė antrąja eismo juosta važiavęs automobilis „Nissan Primera“, kurį vairavo 27 metų vyras, kuris nuo smūgio, sukdamasis, taip pat trenkėsi į skiriamojoje juostoje esantį kelio atitvarą. Per eismo įvykį nukentėjo „Nissano“ 24 metų keleivė (nuvežta į ligoninę).

Prieš šeštą vakaro, Kaune, Jurbarko gatvėje, tiesiame ruože stabdydamas motociklą „Suzuki VL 125“ su juo griuvo važiuojamojoje kelio dalyje ir susižeidė 52 metų vyras (dėl kojos lūžio paguldytas į ligoninę).

Taip pat prieš šeštą, Šiaulių rajone, magistraliniame kelyje A11 Šiauliai–Palanga, į kelio atitvarus atsitrenkė ir važiuojamojoje dalyje apvirto automobilis „Renault Mégane“ (pažymėtas skiriamuoju ženklu su žaliu apvadu ir žaliu klevo lapu viduryje). Nukentėjo 19 metų vairuotojas.

Po šeštos vakaro, Šiauliuose, Architektų gatvėje, į antrąja eismo juosta važiavusį automobilį „Audi A6“ apsisukimo vietoje (pažymėtoje nurodomuoju kelio ženklu Nr. 527 „Apsisukimo ne sankryžoje vieta“) atsitrenkė iš paskos važiavęs „Volvo S60“, kurį vairavo 75 metų vyras. Per eismo įvykį nukentėjo ir į ligoninę nuvežti „Audi“ 31 metų vairuotoja ir 4 metų keleivis.

Prieš dešimtą vakaro, Kaune, Ateities plento ir Chemijos gatvės sankryžoje, apvirto motociklas „Piaggio X9 125“, kuriuo važiavo 17 ir 19 metų vaikinai. Nukentėjo nepilnametis vairuotojas (teisę vairuoti turi).

Lietuvos kelių policijos tarnyba prašo visų eismo dalyvių elgtis atsakingai. Suaugusieji, turime pasirūpinti ir užtikrinti, kad nepilnamečiai saugiai dalyvautų eisme. Pėstieji, eidami per važiuojamąją kelio dalį, venkite bet kokių veiksmų, kurie atitrauktų Jūsų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos stebėjimo. Asmenys, važiuojantys dviračiu (elektriniu paspirtuku), prisiminkite, kad ir Jums viešajame eisme galioja taisyklės – esate ne vieni. Vairuotojai, važiuokite tik saugiu (ne leistinu) greičiu. Neleiskime, kad transporto priemonę vairuotų neblaivus, teisės vairuoti neturintis asmuo. Apie tokius atvejus, taip pat kitus šiurkščius Kelių eismo taisyklių pažeidimus nedelsdami ir neabejodami informuokime skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Saugią aplinką galime kurti tik visi bendromis pastangomis.

Gražios ir saugios artėjančios Joninių (Rasos) šventės.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2019 metai

2020 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

1 346

1 210

-136

-10,1

Žuvo

72

64

-8

-11,1

Sužeista žmonių

1 605

1 402

-203

-12,6