Per dvi paras – daugiau nei pusšimtis neblaivių motorinių transporto priemonių vairuotojų

Data

2020 10 06

Įvertinimas
0
2020-09-30 Naud. mob. rysio priem. LKPT reida Polic. r.jpg

Spalio 4–5 dienomis, sekmadienį–pirmadienį, policijos pareigūnai šalies mastu vykdė tikslinę prevencinę priemonę – buvo tikrinamas transporto priemonių vairuotojų blaivumas.

Per dvi paras išaiškinti 63 neblaivūs vairuotojai, pusei jų (32) alkoholio kiekio matuoklio rodmenys fiksavo daugiau negu 1,51 promilės. Už tokį pažeidimą numatyta ir gresia baudžiamoji atsakomybė, t. y. bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Šios priemonės visoje šalyje metu nustatyta daugiau nei 1 300 Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Transporto priemonių greičio matavimo sistemos užfiksavo 2 312 nustatyto važiavimo greičio viršijimo atvejus, 77 proc. šių atvejų – mobilieji prietaisai „PoliScan FM1“.

Policijos pareigūnai išaiškino 51 asmenį, vairavusį motorinę transporto priemonę, nors teisės tam ir neturi. 15 asmenų teisės aktų nustatyta tvarka atsakys už pavojingą ir chuliganišką vairavimą (skiriama ne tik bauda, bet ir teisės vairuoti atėmimas).

Vis dar netrūksta mėgėjų, kurie, vairuodami, naudojasi mobiliojo ryšio priemonėmis, nors neturi laisvų rankų įrangos – šį kartą 171 toks vairuotojas. Už šį nusižengimą – bauda nuo 60 iki 90 eurų, gali būti skiriamas ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 3 mėnesių.

Administracinėn atsakomybėn patraukta 112 asmenų, kurie, važiuodami automobiliu, nebuvo užsisegę saugos diržų (76,8 proc. vairuotojai). Nustatyti ir 109 dviračių vairuotojų padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimai (40 proc. jų buvo neblaivūs), 62 pėstieji taip pat nepaisė nustatytos tvarkos kelyje.

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai sekmadienį ir pirmadienį (spalio 4–5 d.) reidus surengė Marijampolės ir Alytaus apskrityse. Išaiškinta 30 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, tarp jų – neblaivus 26 metų vyras (0,92 promilės), vairavęs automobilį „VW Passat“ (Marijampolėje). Dar vienas vairuotojas buvo vartojęs alkoholio, bet tikrinimo metu leistina norma nebuvo viršyta (0,34 promilės). Nustatyti 8 greičio viršijimo atvejai, 5 iš jų – leistinas važiavimo greitis viršytas daugiau kaip 50 km/val. (už tai bauda ir teisės vairuoti atėmimas atitinkamam laikotarpiui). Už veiklą, nesusijusią su vairavimu, nubausti 9 vairuotojai (naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis), nepastebėti neliko ir nedrausmingi 4 pėstieji (Alytaus apskrityje).

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį: policinės prevencinės eismo dalyvių kontrolės priemonės šalies keliuose vykdomos nuolat. Apie jas iš anksto visuomenė gali būti ir neinformuojama. Pagrindinė kiekvieno eismo dalyvio pareiga – vykdyti Kelių eismo taisyklių reikalavimus.