Lietuvos policijos reidas ir „Bolt“ reidas: tikrinsime paspirtukininkų blaivumą

Data

2022 09 14

Įvertinimas
1
9.jpg

Rytoj, rugsėjo 15 dieną, ketvirtadienį, ,,Bolt“ kartu su Lietuvos kelių policijos tarnyba planuoja bendrą reidą. Pagrindinis tikslas – informuoti šios sąlyginai naujos transporto priemonės vairuotojus, kad važiuoti ja apsvaigus yra draudžiama ir pavojinga. Elektrinio paspirtuko vairuotojui viršijus 0,4 promilių ribą, policijos pareigūnai taikys įstatymo numatytas bausmes.  Nulio promilių tolerancija ir prieigos prie „Bolt“ paskyros blokavimas – taip neblaivius elektrinių paspirtukų paslaugos vartotojus pasiryžusi vertinti susisiekimo pati paslaugų platforma.

„Kiekvienas paspirtuką išsinuomojęs gyventojas įsipareigoja važiuoti tik visiškai blaivus, bet kelionių paspirtukais skaičiui nuolat augant, pakankamai didelė dalis vartotojų yra naujokai, net ir nesusimąstantys, kad tai irgi transporto priemonė, kuria judėti reikia tik laikantis Kelių eismo taisyklių“, pažymi Eimantas Balta, „Bolt“ dalijimosi paslaugų plėtros vadovas Baltijos šalyse. Pasak jo, pasibaigus atostogų sezonui, Vilniuje suintensyvėjo ne tik automobilių, bet ir elelktrinių paspirtukų eismas, todėl siekiama prevenciškai iš naujo atkreipti gyventojų dėmesį į saugumo reikalavimus.

Policija primena, kad elektrinių paspirtukų (greitis iki 25 km/val., galia iki 1 kW) vairuotojams leidžiama alkoholio riba yra iki 0,4 promilės. Jei nustatomas didesnis neblaivumas, vairuotojui gresia bauda nuo 80 iki 150 eurų. Kai viršijama 1,5 promilės arba šios transporto priemonės vairuotojas yra apsvaigęs nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų, arba vengia tikrintis blaivumą – bauda gali siekti nuo 150 iki 200 eurų.

„Tokios ekologiškų paslaugų tiekėjų iniciatyvos padeda policijai suvaldyti besiformuojančius skubančių žmonių įpročius ir suformuoti elgesio normas ugdant juos ir atkreipiant dėmesį į visų eismo dalyvių saugumą, kol elektrinių paspirtukų naudojimo pikas dar nėra pasiektas“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Reido dalyvių su nulio promilių rezultatu lauks ne tik organizatorių padėka, bet ir paskatinimas – simbolinės „Bolt“ dovanos. 

„Žinome, kad didžioji dauguma elektrinių paspirtukų vairuotojų yra sąmoningi eismo dalyviai, todėl viliamės, kad pareigūnų prašymas pasitikrinti nesukels nepatogumų. Atvirkščiai, prašome savo klientų dalintis blaivumo reikalavimu su aplinkiniais ir visuomet sulaikyti išgėrusį draugą nuo kelionės elektriniu paspirtuku“,  sako E. Balta.   

Šiuo metu „Bolt“ paspirtukais Lietuvoje naudojasi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Kėdainių, Tauragės, Trakų ir Kazlų rūdos gyventojai.