Liepos 21-oji – nukentėjo pėstieji, taip pat asmenys, važiavę taksi ir keturračiu

Data

2021 07 22

Įvertinimas
0
2021-07-21 Sunk. keturr. Can-AM Outlander Tels. r., Brizgu k. Polic. z..jpg

Liepos 21 dieną, trečiadienį, užregistruotas 51 eismo įvykis, dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 1 (Šilutėje). 9 atvejai, kai transporto priemonės susidūrė su gyvūnais: Neringos savivaldybėje, Akmenės, Kelmės, Radviliškio (magistraliniame kelyje A9 Panevėžys–Šiauliai), Šiaulių, Šilalės – 2 (1 – magistraliniame kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda), Ukmergės (magistraliniame kelyje A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis), Utenos rajonuose.

Pirminiais duomenimis, 6-iuose eismo įvykiuose sužeisti 9 žmonės (1 nepilnametis). 3-uose iš įvykių nukentėjo pėstieji. Po 2 žmones taip pat nukentėjo 3-iuose įvykiuose. Po vieną įvykį, kai transporto priemonės susidūrė, nuvažiavo nuo kelio, apvirto važiuojamojoje kelio dalyje. Viename įvykyje dalyvavo keturratis motociklas. Miestuose – 67 proc. įvykių (Vilniuje, Kaune, Šiauliuose,Varėnoje). Tamsiuoju paros metu ir esant šlapiai kelio dangai – po vieną įvykį.

Naktį, apie pusę ketvirtos, Šiauliuose, Tilžės gatvėje, tiesiame ruože ant šaligatvio užvažiavo ir atsitrenkė į medį taksi automobilis „Toyota Prius“. Nukentėjo ir į ligoninę nuvežti 20 metų vairuotojas ir 39 metų keleivis.

Prieš aštuntą ryto, Šiaulių rajone, Vijolių kaime, į kairę sukdamas automobilis „Jaguar S-Type“, vairuojamas 27 metų moters, kliudė ir sužeidė per pėsčiųjų perėją ėjusias dvi pėsčiąsias. Nukentėjo 48-erių ir 78-erių moterys.

Taip pat ryte, Vilniuje, Ozo gatvėje, 51 metų vyro vairuojamas automobilis „Škoda Octavia“ kliudė, pirminiais duomenimis, per važiuojamąją kelio dalį neleistinoje vietoje ėjusią merginą, nors pėsčiųjų perėja yra matomumo zonoje. Nukentėjo 18-metė pėsčioji.

Popietę, Varėnoje, Vytauto gatvėje, automobilis „Mercedes-Benz E220“, kurį vairavo 85 metų vyras, nepraleido pėsčiųjų perėja ėjusios mažametės ir ją partrenkė. Į ligoninę paguldyta 8 metų mergaitė.

Prieš ketvirtą po pietų, Kaune, K. Donelaičio gatvėje, automobiliu „BMW 118D“ antrąja eismo juosta važiuodama 48 metų moteris suko į kairę ir susidūrė su automobiliu „Renault Trafic“, vairuojamu 44-erių vyro, kuris važiavo trečiąja juosta tiesiai. Po susidūrimo BMW apsisuko ir, užvažiavęs ant šaligatvio, atsitrenkė į atitvarus. Nukentėjo ir į ligoninę pristatytas automobilio BMW 34 metų keleivis.

Vakare (21 val.), Telšių rajone, Brizgų kaime, miško keliukų sankryžoje, vairuojamo sunkiojo keturračio motociklo „Can-AM Outlander“ nesuvaldė 30 metų vyras. Sukant į kairę transporto priemonė apvirto. Į ligoninę buvo nuvežti nukentėję vairuotojas ir 24 metų keleivė, pirminiais duomenimis, jiems paskirtas ambulatorinis gydymas.

Lietuvos kelių policijos tarnyba prašo visų – kelyje elkimės atsakingai ir protingai, nebūkime abejingi nei savo, nei kitų saugumui.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2020 metai

2021 metai (pirminiai duomenys, jie kintantys)

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

1 462

1 472

10

0,7

Žuvo

79

70

9

11,4

Sužeista žmonių

1 663

1 678

15

0,9