Kovo 25-oji – transporto priemonių susidūrimai, nuvažiavimas nuo kelio

Data

2021 03 26

Įvertinimas
1
2021-03-25 Vilkav. r., k. Vilkav.-Graziskiai Polic. z..jpg

Kovo 25 d., ketvirtadienį, pirminiais duomenimis, 3-uose eismo įvykiuose sužeisti 4 žmonės (vairuotojai ir keleivis). Visi eismo įvykiai įvyko esant sausai kelio dangai. Viename įvykyje nukentėjo 2 eismo dalyviai. Pirminiais duomenimis, Kaune – 2 įvykiai.

Prieš vidurdienį, Kaune, Marijampolės plento ir Raudonojo Kryžiaus gatvės sankryžoje, krovininis automobilis „Fiat Ducato“ (iki 3,5 t), vairuojamas 30 metų Baltarusijos Respublikos piliečio, išvažiuodamas iš šalutinio kelio, nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio „Opel“ markės automobilio ir su juo susidūrė. Nukentėjo lengvojo automobilio 57 metų vairuotoja.

Prieš šeštą vakaro, Kaune, V. Krėvės prospekte, neblaivaus (1,49 promilės), neturinčio teisės vairuoti 34 metų vyro vairuojamas automobilis „BMW X3“ atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį „VW Golf“. Nukentėjo ir į ligoninę nuvežta „Golfą“ vairavusi 21 metų mergina.

Po vidurdienio, Vilkaviškio rajone, kelyje Vilkaviškis–Gražiškiai, vairuojamo automobilio „Audi A6“ nesuvaldė 20 metų vaikinas. Tiesioje įkalnėje „Audi“ nuvažiavo nuo kelio į dešinę pusę ir atsitrenkė į medį. Nukentėjo vairuotojas ir 19 metų keleivė.

Pirminiais duomenimis, per parą – 36 eismo eismo įvykiai, dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 2 (Kaune ir Kauno r., Virbališkių k.). Transporto priemonių susidūrimų su į kelią įbėgusiais gyvūnais – 8 atvejai (Utenoje ir Alytaus, Klaipėdos, Kretingos (magistraliniame kelyje A11 Šiauliai–Palanga), Prienų (magistraliniame kelyje A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė), Trakų, Utenos (2) rajonuose).

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena svarbų Kelių eismo taisyklių reikalavimą: Vairuoti transporto priemonę leidžiama asmenims, turintiems teisę vairuoti, esant blaiviems, neapsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų.

Alkoholio vartojimas ir dalyvavimas viešajame eisme – nesuderinami dalykai. Supraskime ir įsisąmoninkime, kad vienas neatsakingas poelgis gali sukelti tragiškus padarinius.

Būkime pilietiški, neleiskime, kad transporto priemonę vairuotų neblaivus asmuo. Apie tokius atvejus ar, įtariama, kitus šiurkščius Kelių eismo taisyklių pažeidimus nedelsdami informuokime skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2020 metai

2021 metai (pirminiai duomenys, jie kintantys)

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

585

336

249

42,6

Žuvo

38

30

8

21,1

Sužeista žmonių

659

385

274

41,6