Kelių policija vaikams demonstravo savo techniką, rinktinė „Aras“ – ginkluotę

Data

2022 08 03

Įvertinimas
0
mes-24.jpg

Rugpjūčio 3 d. stovykloje „Pasaulio Lietuva“ lankėsi Lietuvos kelių policijos tarnybos, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, kinologai bei vaikų draugas Amsis. Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai kartu su „Aro“ pareigūnais dalyvavo savaitei vaikus iš viso pasaulio priėmusios stovyklos veiklose. Penkiasdešimt žingeidžių vaikų ir jaunuolių nuo 12 iki 18 metų amžiaus ypač domėjosi Lietuvos kelių policijos motociklais ir kartu su aplinkosaugos pareigūnais patruliuoti naudojamu keturračiu. Jie išbandė švyturėlius, sužinojo, kaip policija stabdo pažeidėjus, kokių taisyklių būtina laikytis, kaip elgtis automobilyje, kad visi būtume saugūs kelyje. Mergaitės domėjosi ne tik, kaip pareigūnai gaudo vagis, bet ir, ar turi vaikų. Airijoje su šeima gyvenantis Benas pabrėžė, kad Lietuvoje jam labai patinka, nes čia graži ir natūrali gamta.

Po pietų vaikus aplankė Amsis su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologais, Reagavimo skyriaus ir bendruomenės pareigūnais.

Pernai į stovyklą pirmą kartą Lietuvos kelių policijos pareigūnus pakvietė stovyklos kūrėja, vadovė ir siela Silvija Černiauskaitė. Šiemet susirinko stovyklautojų net iš 16 pasaulio šalių: nuo Pietų Amerikos, Europos iki Australijos. Vaikai šią savaitę turiningai praleis Varėnos rajone, Merkinės seniūnijoje organizuojamos stovyklos veiklose. Penktoji stovyklos diena skirta policijai, prevencijai ir saugiam eismui.

Šiais metais stovyklai sėkmingai vadovauja Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisijos pirmininkė, lietuvė Alvija Černiauskaitė, jau 18 metų gyvenanti Jungtinėje Karalystėje. Kaip ji teigia, vaikams čia labai patinka, jie iš arčiau susipažįsta su Lietuva.

Rugpjūčio 12 d. stovyklautojus Varėjoje dar kartą aplankys Lietuvos policijos pareigūnai.