Kelių policija lydėjo motošaulius per Lietuvą

Data

2023 08 21

Įvertinimas
0
motošauliai1.jpg

Vytauto Didžiojo šaulių (Kauno apskr.) 2-osios rinktinės motošauliai šiuolaikinėmis priemonėmis tęsia Abiejų Tautų Respublikos sparnuotųjų husarų – staigaus puolimo kavalerijos – tradicijas ir vienija motociklais važinėjančius šaulius. Šiemet motošaulių žygis per Lietuvą prasidėjo rugpjūčio 17 d. Jo žinia – „Švieskis ir šviesk!“. Tai vienas iš dešimties priesakų šauliui. Kaip ir pernai, šiemet žygyje motošaulių koloną lydėjo angelai sargai – Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai su motociklais.

Motošauliai kartu su pareigūnais buvo išlydėti Kaune, Nepriklausomybės aikštėje ir Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Pirmoji stotelė – Jurbarkas, kur prie motošaulių prisijungė Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vokalinis ansamblis „Žaibas“, dainuojantis partizanų ir laisvės kovotojų dainas. Pagėgiuose vyko susitikimas su Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pareigūnais, kurie yra nuolatiniai pasieniečių talkininkai, ir bendrauta su Šilutės vaikų gerovės ir globos centro vaikais bei jaunuoliais. Šventojoje motošauliai su policijos pareigūnais dalyvavo baikerių paplūdimio ir muzikos festivalyje „Beach Bike Fest 2023“. Iš Šventosios plieniniai žirgai patraukė į Švyturių šventę Nidoje. Grįždami į Kauną motošauliai Kryžkalnyje, Raseinių rajone, prisijungė prie Lietuvos pažinimo ralio „Ryterna Modul Mototourism Rally“ ir kvietė šio ralio dalyvius atlikti tam tikras užduotis bei vaišino koše ir arbata. Visuose miestuose ir kaimuose, kur numatytos motošaulių žygio per Lietuvą sustojimo vietos, žmones buvo kviečiami ateiti ir pabendrauti.  Žygį baigiantys motošauliai rugpjūčio 19-osios vakarą linksmai pasitikti Rotušės aikštėje Kaune, kur dalinosi motošaulių žygio per Lietuvą „Švieskis ir šviesk“ įspūdžiais.

Pernai liepą motošauliai ant savo plieninių žirgų apsuko nemažą ratą per Lietuvą: pajudėję iš Kauno, sugiedojo Tautišką giesmę ant Palangos tilto, pabendravo su skirtingų miestų ir miestelių gyventojais, rinko aukas laisvės kovotojams Ukrainoje transporto priemonei įsigyti, o kelionę užbaigė Kernavėje – žygis motociklais buvo skirtas Valstybės dienai paminėti. Tai buvo pirmas toks ryškus motošaulių prisistatymas Lietuvos visuomenei.

,,Motošaulių funkcija labiau reprezentacinė – pristatyti visuomenei Lietuvos šaulių sąjungą, papasakoti apie jos tikslus, uždavinius, veiklas, parodyti šaulių ginklus, amuniciją, pakalbėti su žmonėmis, kodėl svarbu saugoti ir ginti laisvę, savo šalies vientisumą ir nepriklausomybę, žinoti savo istoriją ir būti pilietiškam. Jeigu mus kur nors pakviečia, tai sėdame ir važiuojame. Lankome vaikų ir jaunimo stovyklas, dalyvaujame įvairiose bendruomenių šventėse. O kartą metuose išsiruošiame į žygį per Lietuvą“, – sako motošaulys, LR Seimo narys Aurelijus Veryga.

Šiuo metu Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės motošaulių būryje aktyviai veikia apie 30 šaulių, o iš viso šis laisvalaikio pomėgis vienija apie 50 asmenų. Prie žygeivių per Lietuvą prisijungė ir motociklų aistros vienijami šauliai iš Karaliaus Mindaugo šaulių (Vilniaus apskr.) 10-osios rinktinės. Kartu su Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnais abiejų rinktinių motošauliai ir Tarptautinės moterų motociklininkių asociacijos Lietuvos skyriaus (angl. Women's International Motorcycle Association, WIMA) atstovės dalyvavo motociklų sezono atidaryme balandžio mėnesio pradžioje. Apvažiavusi miestą kolona pasuko į magistralinį kelią A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, kur 35-ajame jo kilometre, Elektrėnų savivaldybėje, netoli Vievio miestelio, motociklininkai padėjo gėlių ir uždegė žvakutes prie paminklo „Kelio Dvasia“.

Plačiau apie žygį: https://www.facebook.com/2rinktine