Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena: mūsų pareiga laikytis Kelių eismo taisyklių

Data

2022 09 23

Įvertinimas
0
IMG_8662.JPG

Kelių direkcija ir saugaus eismo projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“ partneriai primena, kad, trumpėjant dienoms, esant darganai ar lyjant, pėstieji turėtų pasirūpinti savo saugumu – kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisitvirtinti atšvaitus, vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiomis juostomis atspindinčiais elementais ar neštis šviečiantį žibintą. Tokia liemenė ar šviečiantis žibintas ypač svarbu einant užmiestyje, kur tenka eiti kelkraščiu. Primename, kad užmiestyje pėstieji privalo eiti prieš atvažiuojančių automobilių transporto priemonių važiavimo kryptį.

Dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai taip pat turi pasirūpinti, kad jų transporto priemonė būtų techniškai tvarkinga, t. y. priekyje būtų baltos, o gale raudonos šviesos žibintas, atšvaitai ant dviračio ratų stipinų, o šių transporto priemonių vairuotojai vilkėtų ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais.

Viena svarbiausių taisyklių važiuojantiems automobiliu – saugos diržų segėjimas. Ir visai nesvarbu, esate keleiviai ar vairuotojai, sėdite priekyje ar ant galinės automobilio sėdynės, važiuojate šimtą kilometrų ar tik kelis, privalote užsisegti saugos diržus. Tai būtina padaryti dėl savo pačių saugumo.

Projektą „Saugokime vieni kitus kelyje“, kuris vykdomas nuo 2010 metų, inicijavo Susisiekimo ministerija, Lietuvos Vyskupų Konferencija, Lietuvos automobilių kelių direkcija, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Plačiau: Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena: kiekvieno pareiga laikytis Kelių eismo taisyklių ir gerbti vieniems kitus kelyje - LAKD