Ilgiausiai organizuojamo bėgimo pereinamoji taurė liko ,,Švenčionėlių ridos“ rankose

Data

2022 08 03

Įvertinimas
0

31-ajame bėgime „Medininkai–Vilnius“ dalyvavo 69 komandos iš visos Lietuvos. Kiekvieną komandą sudarė 7 dalyviai. Startas bėgimui buvo duotas lygiai vidurdienį, po oficialaus minėjimo Medininkuose. Bėgimo mėgėjai pasidalijo distanciją po penkis kilometrus ir estafetiniu būdu įveikė kalvotą trasą nuo Medininkų memorialo iki Vilniaus Antakalnio kapinių. Šiais metais bėgimui pasitaikė tinkamas oras – temperatūra siekė apie +17 ºC, o bėgikams įpusėjus distanciją nulijo lengvas gaivinantis lietus.

Absoliučiai geriausią laiką (1 val. 45 min. 3,7 sek.) pasiekė ir pirmoji į finišą atbėgo komanda „Švenčionėlių rida“. Pernai ši komanda taip pat iškovojo I vietą. Komandos rankose liko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pereinamoji taurė. Vis tik jiems nepavyko pagerinti dar 1996 m. jų pačių komandos pasiekto trasos rekordo – 1 val. 44 min. 24 sek. Nugalėtojais tapo Rimvydas Alminas, Aivaras Čekanavičius, Erikas Černiavskis (Erik Černiavski), Modestas Dirsė, Justas Laurinaitis, Aldas Mačernis, Lukas Tarasevičius. Greičiausiai savo distanciją iš komandos narių įveikė Lukas Tarasevičius (13 min. 16,1 sek.). Sportininkai pažadėjo dar daugiau ruoštis, treniruotis ir kitais metais ne tik vėl iškovoti garbingą apdovanojimą, bet ir siekti naujo rekordo.

II vietą pelnė komanda „F.O.C.U.S. Running 1“ (1 val. 50 min. 15,7 sek.), o III vietą – Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“ komanda (1 val. 54 min. 35.5 sek.)

Tradiciškai nustatytos ir geriausios komandos Vidaus reikalų ministerijos padalinių ir Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos grupėse. Vidaus reikalų ministerijos grupėje I vietos nugalėtojais tapo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos komanda, II vietos – Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komanda, o III vietos – Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komanda.

Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos grupės nugalėtojai: Muitinės kriminalinės policijos komanda (I vieta), Kauno teritorinės muitinės komanda (II vieta) ir Klaipėdos teritorinės muitinės komanda (III vieta).

Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija įsteigė papildomus apdovanojimus geriausioms Lietuvos kariuomenės ir moterų komandoms. Lietuvos kariuomenės grupės I vietos nugalėtojais tapo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų 8-osios rinktinės komanda, II vietos – Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų 6-osios rinktinės komanda, o III vietos – Husarų bataliono komanda.

Moterų grupėje I vietą pelnė komanda „F.O.C.U.S. running M“, II vietą – komanda „VaSti moterys“, III vietą – komanda „Kauno BMK Pretty women“.

Po bėgimo dalyviai buvo apdovanoti Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose. Apdovanojimų ceremonija prasidėjo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertu. Dalyvius sveikino ir apdovanojo Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas Vidmantas Dobrovolskas ir Vilniaus teritorinės muitinės direktorius Arūnas Sarulis. Net 60 geriausių komandų buvo įteikti specialiai šiam bėgimui skirti atminimo medaliai. Bėgikai vaišinosi kareiviška koše.

Tradicinis estafetinis bėgimas „Medininkai–Vilnius“ vyksta kiekvienais metais. Jis skirtas pagerbti 1991 m. liepos 31-osios naktį Medininkų pasienio kontrolės poste nužudytus septynis Lietuvos pareigūnus: Juozą Janonį, Algirdą Kazlauską, Mindaugą Balavaką, Algimantą Juozaką, Antaną Musteikį, Stanislovą Orlavičių ir Ričardą Rubavičių. 35 kilometrų bėgimo trasa simboliškai sujungia pareigūnų nužudymo vietą ir kapines, kuriose jie palaidoti. Antakalnio kapinėse bėgikai nužudytų pareigūnų palaidojimo vietose pabėrė saują žemės iš Medininkų. Tai kasmet atliekamas ritualinis veiksmas – simbolinis atminimo ir pagarbos ženklas. Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai rūpinasi bėgikų saugumu visoje trasoje. Šias varžybas jau visi pamėgo, joms ruošiasi ir nekantriai laukia.