Gruodžio 16-ąją nukentėjo pėstieji

Data

2020 12 17

Įvertinimas
0
2020-12-16 Viln., Architekt., Erfurto g.-1 Polic. z.jpg

Gruodžio 16 dieną, trečiadienį, 5-iuose eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, nukentėjo 5 eismo dalyviai, vienas jų ligoninėje mirė. Eismo įvykiai įvyko Kaune (4) ir Vilniuje, visi – esant šlapiai kelio dangai, 3 – tamsiuoju paros metu. Tarp sužeistųjų – 3 pėstieji (pėsčiųjų perėjose).

Ryte (apie 6.50 val.) Kaune, Draugystės gatvėje (apšviestas ruožas), automobilis „BMW 3ER Reihe“, vairuojamas 31 metų moters, partrenkė ir sužeidė, pirminiais duomenimis, staiga iš kairės pusės į važiuojamąją kelio dalį ne pėsčiųjų perėjoje įėjusį pėsčiąjį. 81 metų vyras buvo paguldytas į ligoninės reanimaciją, kur netrukus mirė.

Popietę, Kaune, Baltų prospekte, 20 metų vaikino vairuojamas krovininis automobilis „Renault Master“ (iki 3,5 t), nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje, kliudė 75 metų moterį. Ji nuvežta į ligoninę.

Prieš šeštą vakaro, Kaune, J. Pabrėžos ir Muzikos gatvių sankryžoje (apšviesta), automobilis „Nissan X-Trail“, vairuojamas 43 metų vyro, nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje, parbloškė garbaus amžiaus pėsčiąją. Į ligoninę nuvežta nukentėjusi 81 metų moteris.

Po trečios po pietų, Kaune, Karaliaus Mindaugo prospekte, automobilis „Toyota Prius“ (pavėžėjimo platformos), vairuojamas 22 metų vaikino, atsitrenkė į stovinčius automobilius „Škoda Octavia“, „Nissan“ ir krovininį „Iveco“. Nukentėjo „Toyotos“ keleivis, 21-erių vaikinas pristatytas į ligoninę.

Pavakarę, apie pusę šeštos, lyjant, Vilniuje, Architektų ir Erfurto gatvių sankryžoje, 54 metų vyras automobiliu „Audi A6“ sukdamas į kairę, pėsčiųjų perėjoje, partrenkė ir sužeidė 65 metų moterį, kuri, pirminiais duomenimis, ėjo degant leidžiamam šviesoforo signalui.

Per parą užregistruoti, pirminiais duomenimis, 37 eismo įvykiai, tarp jų 11 atvejų, kai transporto priemonės susidūrė su gyvūnais. Žmonės nenukentėjo. Šie įvykiai: Alytuje, Anykščių, Kaišiadorių, Kretingos (magistraliniame kelyje A11 Šiauliai–Palanga), Šiaulių, Širvintų (2), Utenos (2), Varėnos, Vilniaus rajonuose.

Lietuvos kelių policijos tarnyba akcentuoja pagrindines vairuotojų pareigas pėstiesiems:

● Įvažiuodamas į kelią iš esančių šalia jo teritorijų, išvažiuodamas iš kelio į šalia jo esančias teritorijas, vairuotojas privalo praleisti pėsčiąjį, kurio judėjimo kryptį jis kerta, o sukdamas į dešinę ar į kairę sankryžose – į jo važiavimo krypties bet kurią eismo juostą įžengusį, žengiantį arba prieš pat eismo juostą (važiuojamosios kelio dalies kraštą) stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį. Kai sukama į kelią su viena eismo juosta kiekviena kryptimi, vairuotojas privalo praleisti į bet kurią eismo juostą įžengusį, žengiantį arba prieš pat eismo juostą (važiuojamosios kelio dalies kraštą) stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį.

● Vairuotojas visais atvejais privalo duoti kelią pėsčiajam važiuodamas atbulas.

● Vairuotojas, artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, privalo sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų į bet kurią jo važiavimo krypties eismo juostą, o keliuose su viena eismo juosta kiekviena kryptimi – į bet kurią eismo juostą perėjoje įžengusį, žengiantį arba prieš pat eismo juostą (važiuojamosios kelio dalies kraštą) stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį.

● Transporto priemonių vairuotojai privalo imtis papildomų atsargumo priemonių tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui arba tais atvejais, kai pėsčiųjų perėja iš vairuotojo vietos nėra gerai apžvelgiama, ir įsitikinti, kad pėsčiųjų perėjoje nėra pėsčiųjų, kuriuos turėtų praleisti.

● Jeigu prieš pėsčiųjų perėją sustojo transporto priemonė, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų.

● Jeigu prieš pėsčiųjų perėją transporto priemonė sulėtino greitį, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų.

● Vairuotojui draudžiama įvažiuoti į pėsčiųjų perėją, kol pėstieji, kuriuos privaloma praleisti, neišėjo iš jo užimamos eismo juostos, taip pat jeigu už jos yra kliūtis (grūstis ir panašiai), dėl kurios reikėtų sustabdyti transporto priemonę.

● Visur (net ir ne pėsčiųjų perėjoje) vairuotojas privalo praleisti neregį pėsčiąjį, signalizuojantį balta lazdele, arba neįgalųjį, važiuojantį per kelią neįgaliųjų vežimėliu.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2019 metai

2020 metai (pirminiai duomenys, jie tikslinami ir keičiasi)

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

3 068

2 816

-252

-8,2

Žuvo

176

164

-12

-6,8

Sužeista žmonių

3 628

3 217

-411

-11,3