Gatvėse sutiksite kiek kitaip apsirengusius motociklus vairuojančius pareigūnus: jie renkasi tinkamiausią aprangą

Data

2023 07 20

Įvertinimas
0
522A1728-57.jpg

Šalies keliuose nuo liepos 17 dienos keturi Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai, kurie patruliuoja motociklais, vilki kiek kitokią nei įprastą ir gyventojams gerai atpažįstamą tradicinę policijos uniformą. Motociklininkams skirti apsauginės aprangos komplektai bus be policijos skiriamųjų ženklų. Policijos pareigūnai, vairuodami policijos skiriamaisiais ženklais pažymėtus tarnybinius motociklus, vilkės tik užrašu „Policija“ pažymėtas šviesą atspindinčias liemenes ir segės uniforminius diržus su amunicija.

Naujo modelio rūbus pareigūnai dėvės norėdami išsirinkti aprangą, labiausiai tinkančią patruliuoti motociklais. Parinkti komplektų variantai, geriausiai atitinkantys jų darbo specifiką. Dirbant miestuose ir užmiestyje jiems tenka ir ekstremaliai važiuoti, ir budėti karštyje arba vairuoti per lietų, vėją, o po to iš karto dirbti gatvėje, todėl reikia aprangos, kuri būtų patogi bet kokiomis oro sąlygomis ir kartu visiškai apsaugotų nuo galimų sužeidimų. Drabužiai yra elastingi su orui pralaidžiomis nugaros, pečių, alkūnių, kelių, blauzdų ir klubų apsaugomis. Keturi skirtingi naujo modelio drabužiai per vasarą bus bandomi prieš išsirenkant tinkamiausius – pasirinktas tas pats gamintojas, kurio drabužius dėvi motociklus vairuojantys Skandinavijos policijos pareigūnai.

„Tinkamai parinkta motociklininko apranga leidžia motociklą vairuojančiam pareigūnui kokybiškai atlikti savo pareigas, o įvykus nelaimei gali apsaugoti nuo sunkių traumų ir padėti išvengti sužeidimų, todėl tarnybą atliekantiems pareigūnams-motociklininkams labai svarbu turėti kūną apsaugančius drabužius, kurie nevaržytų ir būtų patogūs, o svarbiausia – užtikrintų saugumą,“ – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas Vytautas Grašys.

Lietuvos policija iš viso naudoja 40 „BMW“ ir „Yamaha“ motociklų. Juos vairuoja beveik 100 pareigūnų, iš jų – 4 moterys.