Dėmesys krovininių automobilių ir autobusų vairuotojams

Data

2021 07 22

Įvertinimas
0
2020 ROADPOL LOGO-3.jpg

Šią savaitę, liepos 19–25 dienomis, daugelyje Europos šalių, taip pat ir Lietuvoje vykdoma tikslinė prevencinė priemonė, kurios metu tikrinamas krovininis transportas, autobusai ir jų vairuotojai (angl. Operation Truck & Bus). Tai Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network) inicijuota prevencinė priemonė.

Policijos pareigūnai šalies keliuose tikrina ne tik Lietuvoje, tiek ir kitose šalyse įregistruotus krovininius automobilius, autobusus, vairuotojų blaivumą, saugos diržų, tachografų naudojimo, darbo ir poilsio režimo, didžiagabaričių, pavojingų krovinių vežimo tvarką, šių transporto priemonių techninę būklę. Taip pat stebima, ar vairuotojai nesinaudoja mobiliojo ryšio priemonėmis, laikosi nustatyto važiavimo greičio.

Organizuojant reidus pagal galimybes dirbama su Lietuvos transporto saugos administracijos teritorinių padalinių, techninių apžiūrų stočių darbuotojais, teritorinių muitinių, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnais.

Šiais metais tai trečioji tokia prevencinė priemonė, skirta krovininių automobilių ir autobusų kontrolei. Per pirmąsias dvi, vykdytas vasarį ir gegužę, išaiškinta 19 neblaivių šių transporto priemonių vairuotojų, vienas jų vairavo mikroautobusą.