Dėmesio „plieninių žirgų“ gerbėjams

Data

2018 03 14

Įvertinimas
0

Informuojame, kad, vadovaujantis Kelių eismo taisyklių reikalavimais, mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais ir nuo kovo 1 d. iki lapkričio 30 d., jeigu važiuojamoji kelio dalis yra apsnigta ar apledėjusi. Vadinasi, jeigu važiuojamoji kelio dalis nėra apsnigta ar apledėjusi, nurodytos transporto priemonės gali būti eksploatuojamos ir kovo mėnesį – motociklais, kaip ir kitomis minėtomis transporto priemonėmis į kelią galima išvažiuoti su vasarinėmis padangomis.

Tačiau svarbu būti atsargiems, nepamiršti saugumo reikalavimų: prieš išvažiuojant į kelią įsitikinti, ar važiavimo (eismo) sąlygos yra tinkamos ir kelio danga nėra (ir nebus) apsnigta ar apledėjusi.

Transporto priemonių draudikų informaciją: įvykus eismo įvykiui, jei transporto priemonė buvo su vasarinėmis padangomis, ir nustačius, kad kelio danga buvo apledėjusi ar apsnigta, draudimas regreso tvarka gali išieškoti žalą iš eismo įvykio kaltininko. Be to, nustačius, kad transporto priemonė eksploatuojama su netinkamomis padangomis, gali būti panaikintas privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimas.

Lietuvos policija atkreipia dėmesį, kad įstatymai suteikia galimybę mopedų, motociklų, triračių, visų rūšių keturračių vairuotojams patiems apsispręsti, kada verta išvažiuoti į kelią. Tačiau pareigūnai įspėja ir prašo vairuotojų pasirūpinti savo ir kitų saugumu kelyje, nerizikuoti ir būti atsakingiems.

 

Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius

SU VASARINĖMIS PADANGOMIS

eksploatuoti draudžiama:

Gruodis–vasaris

Kovas–lapkritis

DRAUDŽIAMA

DRAUDŽIAMA,

JEIGU KELIO DANGA APSNIGTA AR APLEDĖJUSI