Birželio 17-oji – nedrausmingi dviračių vairuotojai

Data

2020 06 18

Įvertinimas
0
2020-06-17 Viln., Ukmerg., Gelez. Vilko g. Vaizd. Polic. z.jpg

Birželio 17 dieną, trečiadienį, policijos pareigūnai, pirminiais duomenimis, užregistravo 62 eismo įvykius. 14-oje įvykių sužeista 14 žmonių, tarp jų – 3 nepilnamečiai (dviračių vairuotojai). Miestų gatvėse (Vilniuje – 5, Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Mažeikiuose, Pakruojyje) – 10 įvykių. Dviračių vairuotojai dalyvavo 7 įvykiuose, 3 iš jų, važiuodami per pėsčiųjų perėjas buvo kliudyti automobilių. Viename įvykyje (Vilniuje) dviračio vairuotojas susidūrė su pėsčiuoju. Kitame įvykyje Vilniuje nukentėjo viešojo transporto (autobuso) 84 metų keleivė, kai šio vairuotojas staigiai stabdė dėl, pirminiais duomenimis, lengvojo automobilio sukeltos avarinės situacijos. Užregistruoti 3 atvejai, kai transporto priemonės nuvažiavo nuo kelio, kitas įvykis – neišvengta susidūrimo su gyvūnu.

Prieš devintą ryto, Vilniuje, Vilniaus gatvėje, dviračiu važiuodama 34 metų moteris susidūrė su pėsčiuoju, kuris įvykio vietoje nepasiliko. Nukentėjo dviračio vairuotoja.

Popietę, Panevėžyje, Nemuno gatvėje, per pėsčiųjų perėją dviračiu važiavusi nepilnametė buvo kliudyta automobilio „Seat Altea“, vairuojamo 34 metų vyro. Į ligoninę nuvežta nukentėjusi 12 metų mergaitė.

Po ketvirtos po pietų, Alytuje, Pulko gatvėje, link pagrindinio kelio automobiliu „Toyota Yaris“ važiuodama 48 metų moteris nepastebėjo staiga į kelią dviračiu įvažiavusio paauglio ir jį kliudė. Sužeistas 15 metų berniukas.

Pavakarę, Pakruojyje, Mindaugo ir Kruojos gatvių sankryžoje, į kairę sukdamas 36 metų moters vairuojamas automobilis „Volvo V70“ susidūrė su dviračiu važiavusiu 60 metų vyru.

Apie pusę septynių vakaro, Vilniuje, Ateities gatvėje, į dešinę automobiliu „Mercedes-Benz“ sukdamas 45 metų vyras susidūrė su per pėsčiųjų perėja dviračiu važiavusiu vyru, jis (46 metų) nuvežtas į ligoninę. Kitas vyras, važiavęs elektriniu paspirtuku per pėsčiųjų perėją, į įvykį taip pat pateko sostinėje, Ukmergės ir Geležinio Vilko gatvėje, jį partrenkė automobilis „Audi A6“, vairuojamas 57 metų vyro.

Vakare (apie pusę aštuonių), sostinėje, Verkių gatvėje, 25 metų vyro vairuojamas automobilis „Lexus GS300“ kliudė dviračiu važiavusį mažametį, kuris, griūdamas, atsitrenkė į važiavusį automobilį „Toyota“. 5 metų berniukas, buvęs su tėvu, nuvežtas į ligoninę.

Vakare, prieš pusę vienuoliktos, Akmenės rajone, kelyje Šiaudinė–Kairiškiai, tiesiame ruože vairuojamo motociklo „Suzuki“ nesuvaldė ir su juo apvirto 26 metų vyras (paguldytas į ligoninę).

Prieš vidurnaktį, Jonavos rajone, Mardošiškių kaime, kelyje Vandžiogala–Preišiogalėlė–Jonava, susidūrimo su į kelią tiesiame ruože įbėgusiu gyvūnu neišvengė automobilio „Audi A4“ vairuotojas. Įvykio metu jis (42 metų vyras) ir nukentėjo. Kartu važiavęs 29 metų vyras, pirminiais duomenimis, nesužeistas.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena dviračių (elektrinių, motorinių dviračių, elektrinių paspirtukų) vairuotojams pagrindinius saugaus elgesio kelyje aspektus:

Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

► Dviračio vairuotojui leidžiama važiuoti keliu tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos šviesos žibintas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų.

Važiuodamas važiuojamąja dalimi, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas.

Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Dviračio vairuotojas (keleivis) iki 18 metų, važiuodamas (vežamas) keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą. Vyresniam kaip 18 metų asmeniui, dviračiu važiuojančiam keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.

Važiuoti dviračiu leidžiama tik dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, o kur jų nėra, – tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu. Kai kelyje nėra dviračių tako, pėsčiųjų ir dviračių tako arba dešinėje kelio pusėje nėra dviračių juostos, kelkraščio, taip pat tais atvejais, kai jais važiuoti negalima (duobėti ir panašiai), leidžiama važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto, išskyrus Kelių eismo taisyklių 106 punkte nurodytus atvejus, taip pat kai reikia apvažiuoti kliūtį, važiuoti tiesiai, kai iš pirmosios eismo juostos leidžiama sukti tik į dešinę.

Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, dviračio vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti ar kelti pavojaus, o pro pat pėsčiąjį leidžiama važiuoti greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui (3–7 km/val.), paliekant tokį tarpą iš šono, kad eismas būtų saugus.

► Dviračio vairuotojui, važiuojančiam važiuojamąja dalimi, prireikus pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusę, rekomenduojama nulipti nuo dviračio ir kirsti važiuojamąją dalį vedantis dviratį, jeigu eismo sąlygos to reikalauja.

Dviračio vairuotojas, artėdamas prie vietos, kur reikia kirsti važiuojamąją dalį, visais atvejais privalo sumažinti važiavimo greitį ir gali tęsti judėjimą tik įsitikinęs, kad važiuoti saugu ir nebus trukdoma kitiems eismo dalyviams.

► Dviračio vairuotojas, norėdamas kirsti važiuojamąją dalį ten, kur eismas nereguliuojamas, privalo praleisti važiuojamąja dalimi važiuojančias transporto priemones, išskyrus tuos atvejus, kai kerta išvažiavimus iš šalia kelio esančių teritorijų, gyvenamosios zonos, kiemo, stovėjimo aikštelės, kai kerta važiuojamąją dalį, į kurią kiti vairuotojai suka.

► Dviračių taku ar dviračių juosta dviračio vairuotojas privalo važiuoti kuo arčiau tako ar juostos dešiniojo krašto. Jeigu pėsčiųjų ir dviračių take ar šaligatvyje horizontaliuoju ženklinimu (dviračio simboliu) yra paženklinta dviračių eismui skirta tako (šaligatvio) dalis, dviračio vairuotojas privalo važiuoti tik ja ir kuo arčiau jos dešiniojo krašto.

Vietose, kur eismą reguliuoja šviesoforai, dviračių vairuotojai privalo paisyti šviesoforų su dviračio simboliu, o kai jų nėra, – transporto šviesoforų signalų.

Dviračių (elektrinių paspirtukų) vairuotojams draudžiama:

1. Važiuoti važiuojamąja dalimi, jeigu įrengti dviračių takai, išskyrus Kelių eismo taisyklėse nustatytus atvejus.

2. Kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis.

3. Važiuoti automagistralėmis ir greitkeliais.

4. Važiuoti nelaikant bent viena ranka vairo.

5. Vežti keleivius, jeigu nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų.

6. Vežti, vilkti ar stumti krovinius, kurie trukdo vairuoti arba kelia pavojų kitiems eismo dalyviams.

7. Būti velkamiems kitų transporto priemonių.

8. Vilkti kitas transporto priemones, išskyrus tam skirtas priekabas.

9. Važiuoti įsikibus į kitas transporto priemones.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2019 metai

2020 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

1 283

1 149

-134

-10,4

Žuvo

67

64

-3

-4,5

Sužeista žmonių

1 530

1 323

-207

-13,5