Balandžio 1-oji – neblaivūs asmenys prie vairo

Data

2021 04 02

Įvertinimas
1
2021-04-01 Traku r., m. k. V.-K.-Kl. Polic. z..jpg

Balandžio 1 dieną, ketvirtadienį, pirminiais duomenimis, 8-iuose eismo įvykiuose sužeisti 8 žmonės (vairuotojai, keleiviai, pėstieji (1 pėsčiųjų perėjoje), dviračio vairuotojas)). Transporto priemonių susidūrimų 6 atvejai. Neblaivūs vairuotojai, pirminiais duomenimis, dalyvavo 2 įvykiuose (Kaune ir Alytaus rajone). Esant šlapiai kelio dangai – 4 įvykiai, tamsiuoju paros metu – 3. Pirminiais duomenimis, Vilniuje, Kaune, Panevėžyje – po 1 eismo įvykį.

Naktį, prieš pirmą valandą, Trakų rajone, magistraliniame kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, tiesiame ruože nuo kelio nulėkė, atsitrenkė į tvorą nuo laukinių gyvūnų ir griovyje apvirto automobilis „Audi A6 Avant“. Nukentėjo ir į ligoninę paguldytas neblaivus 39 metų vyras (2,97 promilės). Pasak jo, automobilį vairavo kitas asmuo, kuris iš įvykio vietos pasišalino.

Ryte, Pagėgių savivaldybėje, Mociškių kaime, kelyje Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda, iš šalutinio kelio dviračiu išvažiuodama 82 metų moteris atsitrenkė į automobilį „Nissan Navara“, vairuojamą 36 metų vyro, ir per įvykį nukentėjo (nuvežta į ligoninę).

Taip pat ryte, Panevėžyje, Kosmonautų gatvėje (danga šlapia, lijundra), išvažiuodamas iš automobilių stovėjimo aikštelės ir sukdamas į kairę, nors galima sukti tik į dešinę pusę, automobiliu „Seat Alhambra“ 67 metų vyras nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Mercedes-Benz E250“, vairuojamo 29 metų vyro, ir su juo susidūrė. „Seatas“ užvažiavo ant šaligatvio, kur kliudė ėjusią pėsčiąją. Nukentėjo ir į ligoninę paguldyta 77 metų moteris.

Pavakarę, lyjant, Vilniuje, Minties gatvėje, pėsčiųjų perėjojje 64 metų moterį kliudė ir sužeidė automobilis „VW Touran“, vairuojamas 54 metų vyro.

Apie pusę vienuoliktos vakaro, Biržų rajone, kelyje Parovėja–Medeikiai–Nemunėlio Radviliškis, dėl saugaus atstumo nesilaikymo susidūrė du krovininiai automobiliai „Scania“ ir „Volvo“. Nukentėjo pastarojo automobilio 36 metų vairuotojas.

Apie pusę septynių vakaro, Kaune, Vėjo gatvėje (danga šlapia), neblaivaus 40 metų vyro (nustatytas 1,26 promilės neblaivumas) vairuojamas automobilis „Audi A6“ kelio vingyje atsitrenkė į paliktą stovėti automobilį „Seat Leon“, kuris nuo smūgio atsidūrė priešingoje eismo juostoje ir atsitrenkė į namo tvorą. Nukentėjo „Audi“ 38 metų keleivis (pristatytas į ligoninę).

Vakare (23 val.), Alytaus rajone, Alytaus kaime, tiesiame ruože į priešpriešinio eismo juostą įvažiavęs automobilis „Subaru“ susidūrė su krovininiu automobiliu „Mercedes-Benz 818“, vairuojamu 53 metų Baltarusijos Respublikos piliečio. Po susidūrimo lengvasis automobilis nuvažiavo nuo kelio, nukentėjo jį vairavęs 51 metų vyras, neblaivus (1,62 promilės), neturintis teisės vairuoti.

Per parą, pirminiais duomenimis, – 57 eismo įvykiai, tarp jų 9 atvejai, kai transporto priemonės susidūrė su gyvūnais. Šie įvykiai: Kaišiadorių, Kėdainių, Klaipėdos, Lazdijų, Mažeikių, Panevėžio, Plungės, Ukmergės, Varėnos (magistraliniame kelyje A4 Vilnius–Varėna–Gardinas) rajonuose.

Lietuvos kelių policijos tarnyba prašo visų eismo dalyvių kelyje elgtis atsakingai. Rūpinkimės ir saugokime vieni kitus. Vairuotojai, atsižvelkite į važiavimo ir eismo sąlygas – važiuokite tik saugiu greičiu. Ypač būkite atidūs išvažiuodami iš šalutinio kelio, sukdami į kairę, prieš pėsčiųjų perėjas.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2020 metai

2021 metai (pirminiai duomenys, jie kintantys)

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

620

385

235

37,9

Žuvo

42

32

10

23,8

Sužeista žmonių

696

440

256

36,8