Antradienis – transporto priemonių susidūrimai

Data

2020 06 17

Įvertinimas
0
2020-06-16 Susid. Vilnius, Ukmerg. g.1 Polic. zenkl.jpg

Birželio 16-ąją, antradienį, pirminiais duomenimis, šalyje eismo įvykiuose sužeista 16 žmonių, vienas eismo dalyvis (vairuotoja) dėl patirtų sužeidimų mirė ligoninėje. Įvyko 14 eismo įvykių, pusė jų (7) – miestuose (Vilniuje – 4, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje). Užregistruota 10 atvejų, kai transporto priemonės susidūrė, į vieną jų pateko dviračio vairuotojas, 2 įvykiai – nesuvaldyti automobiliai nuvažiavo nuo kelio. Pėstieji, pirminiais duomenimis, nukentėjo 2 įvykiuose (Vilniuje). 3 žmonės nukentėjo eismo įvykyje Šiaulių rajone. Per parą – 51 eismo įvykis. Pirminiais duomenimis, dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvyko 3 eismo įvykiai (nukentėjo 1 žmogus).

Ryte, prieš devintą, Alytaus rajone, Melnytėlės kaime, kelyje Žvirgždėnai–Melnytėlės kaimas, krovininis mikroautobusas „VW LT32“, vairuojamas 40 metų moters, vingiuotoje žvyrkelio nuokalnėje (posūkyje), susidūrė su priešpriešiais važiavusiu krovininiu automobiliu „Volvo FM“ (šiukšliavežė), kurį vairavo 59-erių vyras. Per eismo įvykį sužeista pirmojo automobilio vairuotoja buvo paguldyta į ligoninę. Gautas pranešimas, kad moteris popietę mirė.

Aštuntą ryto, Šiaulių rajone, Vijolių kaime, Vilniaus ir Kadagių gatvių sankryžoje, į prieš šviesoforą sustojusį automobilį „Audi A6“ dėl saugaus atstumo nesilaikymo atsitrenkė automobilis „VW Passat“. Nukentėjo abiejų automobilių vairuotojai, 33-ejų moteris ir 18 metų vaikinas, taip pat „Passato“ 24 metų keleivis.

Popietę, sostinėje, Lvovo gatvėje, pėsčiųjų perėjoje, 73 metų moterį partrenkė automobilis „VW Golf’, vairuojamas 19 metų vaikino.

Pavakarę, Klaipėdos rajone, Toleikių kaime, susidūrus 3 automobiliams, nukentėjo pusantrų metų keleivis, vaikas paguldytas į ligoninę.

Po šeštos vakaro, Kauno rajone, kelyje Vilijampolė–Žeimiai–Šėta, automobilis „BMW 330“, vairuojamas 18 metų vaikino, įvažiuodamas į pagrindinį kelią, susidūrė su 26 metų moters vairuojamu „Toyota Corolla“. Nukentėjo šio automobilio vairuotoja ir BMW 19 metų keleivė, abi nuvežtos į ligoninę.

Vakare, apie pusę septynių, Alytuje, Sudvajų gatvėje, sankryžoje kliudęs kelio bortelį ant šaligatvio užvažiavo ir į gatvės apšvietimo stulpą atsitrenkė automobilis „Opel Vectra“. Nukentėjo jį vairavusi neblaivi 56 metų moteris.

Apie pusę aštuonių vakaro, Klaipėdoje, Taikos gatvėje, prie vieno prekybos centro, automobilių stovėjimo aikštelėje dviračiu važiavęs 18 metų vaikinas nepastebėjo važiavusio „Audi A3“ ir į jį atsitrenkė. Nukentėjo dviratės transporto priemonės vairuotojas.

Vakare (22 val.), Vilniuje, Ukmergės gatvėje, degant leidžiamam šviesoforo signalui į kairę sukęs automobilis „Toyota Prius“ susidūrė su priešinga kryptimi tiesiai per sankryžą, pirminiais duomenimis, degant raudonam šviesoforo signalui, važiavusiu „Subaru“ markės automobiliu, kurį vairavo 52 metų moteris. Nukentėjo „Toyotos“ vairuotoja (nuvežta į ligoninę).

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena:

◦ Vairuotojas privalo imtis visų būtinų priemonių savo, keleivių ir krovinio saugumui kelionės metu užtikrinti.

◦ Vairuotojas privalo važiuoti neviršydamas leistino greičio. Pasirinkdamas važiavimo greitį, vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, ypač vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę ir krovinį, meteorologines sąlygas, taip pat eismo intensyvumą, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties. Privaloma sulėtinti greitį ir prireikus sustoti, jeigu to reikia dėl susidariusių aplinkybių, ypač kai blogas matomumas.

◦ Vairuotojas, atsižvelgdamas į važiavimo greitį, privalo laikytis tokio atstumo, kad neatsitrenktų į priekyje važiuojančią transporto priemonę, jeigu ji būtų stabdoma, taip pat palikti tokį tarpą iš šono, kad eismas būtų saugus. Rekomenduojama, kad atstumas iki priekyje važiuojančios transporto priemonės būtų ne mažesnis kaip per dvi sekundes nuvažiuojamas atstumas arba ne mažesnis kaip pusė spidometro rodmens, paversto metrais (pavyzdžiui, kai greitis 70 km/val., atstumas turi būti ne mažesnis kaip 35 m, jeigu eismo sąlygos nereikalauja kitaip).

Kelyje elkimės atsakingai, neskubėkime. Saugokime save, rūpinkimės kitais, kad mūsų kelionės būtų saugios.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2019 metai

2020 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

1 270

1 137

-133

-10,5

Žuvo

67

64

-3

-4,5

Sužeista žmonių

1 514

1 311

-203

-13,4