Antradienis – jaunuolio nesuvaldytas automobilis įkrito į upę

Data

2021 03 17

Įvertinimas
0
2021-03-16 Viln., Giedr. ir Daugeliskiu g. Polic. z..jpg

Kovo 16 d., antradienį, pirminiais duomenimis, 4-iuose eismo įvykiuose nukentėjo žmonės. Žuvo lengvąjį automobilį vairavęs jaunuolis, sužeisti 4 eismo dalyviai, tarp jų – 3 nepilnamečiai. Į įvykius pateko 2 dviračių vairuotojai. Visi įvykiai – miestuose (Vilniuje, Kaune, Mažeikiuose, Kuršėnuose). Po 1 įvykį – esant šlapiai kelio dangai ir tamsiuoju paros metu.

Vakare, prieš devintą, Šiaulių rajone, Kuršėnuose, į kelio ir tilto atitvarus atsitrenkė, vertėsi ir įkrito į Ventos upę automobilis „Audi A6“. Žuvo jį vairavęs 18 metų vaikinas. Sužeistas kartu važiavęs 15-metis, pirminiais duomenimis, jam paskirtas ambulatorinis gydymas.

Popietę, Vilniuje, Giedraičių ir Daugėliškių gatvių sankryžoje, pagrindiniu keliu važiavęs 37 metų vyro vairuojamas automobilis „Citroën C3“ kliudė iš šalutinio kelio dviračiu išvažiavusį nepilnametį. Nukentėjo 15 metų paauglys (paguldytas į ligoninę).

Apie pusę keturių po pietų, Mažeikiuose, Žemaitijos gatvėje, iš automobilių stovėjimo aikštelės išvažiuodamas automobilis „Ford Mondeo“, vairuojamas 49 metų vyro, nepraleido dviračių taku dviračiu važiavusios moters ir ją partrenkė. Nukentėjo 77 metų moteris.

Pavakarę, lyjant, Kaune, Varnių gatvėje, 61 metų vyro vairuojamas automobilis „Volvo V70“ atsitrenkė į priekyje važiavusį ir stabdžiusį automobilį „Opel Zafira“, kurį vairavo 41 metų moteris. Nukentėjo ir į ligoninę nuvežta „Opelio“ 12 metų keleivė.

Per parą užregistruoti, pirminiais duomenimis, 38 eismo įvykiai. Transporto priemonių užvažiavimų ant gyvūnų – 8 atvejai. Šie įvykiai: Klaipėdos (magistraliniame kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda), Kretingos, Kupiškio, Plungės, Rokiškio, Šiaulių, Šilutės, Utenos rajonuose.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena:

● Dviračiu važiuoti važiuojamąja kelio dalimi leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims (išklausiusiems nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims). Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti dviračiu važiuojamąja kelio dalimi leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

● Reikalavimai dviračių, motorinių dviračių, elektrinių paspirtukų (važiavimo greitis iki 25 km/val., galia – ne didesnė kaip 1 kW) vairuotojams numatyti Kelių eismo taisyklių VIII skyriuje.

● Suaugusieji esame atsakingi, kad nepilnamečiai saugiai elgtųsi kelyje. Nuolat priminkime vaikams pagrindinius saugaus elgesio kelyje aspektus, nuo mažumės ugdykime jų atsakingumo jausmą, patys būkime sektinu pavyzdžiu.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2020 metai

2021 metai (pirminiai duomenys, jie kintantys)

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

550

288

262

47,6

Žuvo

33

28

5

15,2

Sužeista žmonių

623

333

290

46,5