Ar galimas automobilių, registruotų užsienio šalyje, dalyvavimas viešajame eisme?

Taip, transporto priemonės ir (ar) priekabos, registruotos užsienio šalyje (turinčios galiojančios techninės apžiūros dokumentus ir apdraustos privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu), gali dalyvauti viešajame eisme Lietuvoje. Atsižvelgiant į tai, kokioje šalyje registruota transporto priemonė, eisme bus galima dalyvauti skirtingą nustatytą laikotarpį.

Su Europos ekonominės erdvės šalyje registruota motorine transporto priemone ir (ar) priekaba  į Lietuvos Respubliką atvykę asmenys viešajame eisme gali dalyvauti neribotą laiką, nes remiantis Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 27 straipsniu, reikalavimas registruoti motorinę transporto priemonę ir (ar) priekabą Lietuvos Respublikoje netaikomas.

Su užsienio valstybėje, kuri nėra Europos Sąjungos valstybė narė ir nėra Europos ekonominės erdvės šalis, registruota motorine transporto priemone ir (ar) priekaba į Lietuvos Respubliką atvykę asmenys gali dalyvauti viešajame eisme iki 90 dienų per metus (šiuo laikotarpiu jiems netaikomas reikalavimas registruoti transporto priemonę Lietuvos Respublikoje).

Jei asmuo nori dalyvauti viešajame eisme ilgiau nei 90 dienų per metus, jis turi kreiptis į VĮ „Regitra“ dėl transporto priemonės ir (ar) priekabos registravimo Lietuvoje.

Laikotarpis priklauso nuo šalies, kurioje buvo išduoti tranzitiniai numeriai. Dažniausiai tranzitinių numerių galiojimo laikas nurodomas ant pačių tranzitinių numerių. Viešajame eisme galite dalyvauti tol, kol tranzitiniai numeriai yra galiojantys. Išsamesnės informacijos apie tranzitinių numerių galiojimą rekomenduojame kreiptis į VĮ „Regitra“.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-18