Pardaviau automobilį ir gavau baudą. Ką turėčiau daryti?

VĮ „Regitros“ duomenų bazėje informacija apie savininką pasikeičia tik tada, kai naujasis savininkas įregistruoja transporto priemonę savo vardu. Iki tol, esamu savininku nurodomas (ir tokia informacija patenka į Administracinių nusižengimų registrą) asmuo, kurio vardu paskutinį kartą transporto priemonė buvo registruota.

Tuo atveju, kai transporto priemonė yra parduota, reikia el. paštu susisiekti su atsakingu pareigūnu ir jam pateikti pirkimo–pardavimo sutartį arba VĮ „Regitra“ pažymą, patvirtinančią išregistravimo faktą.

Šiuos dokumentus galite atsiųsti el. paštu, nurodytu pranešime dėl užfiksuoto administracinio nusižengimo, arba [email protected], būtina nurodyti administracinio nusižengimo numerį ROIK ir savo asmens kodą.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad toks pranešimas turi būti pateikiamas kiekvieną kartą gavus administracinio nusižengimo protokolą iki tol, kol naujas savininkas įregistruos transporto priemonę. 

Įsigaliojus naujai transporto priemonių registravimo tvarkai 2021 m. gegužės 1 d., asmeniui, kuris tinkamai neįregistruoja transporto priemonės, gali būti taikoma atsakomybė, numatyta Administracinių nusižengimų kodekso 431 str                                           

VĮ „Regitra“ duomenų bazėje informacija apie savininką pasikeičia tik tada, kai naujas savininkas įregistruoja transporto priemonę savo vardu. Iki tol esamu savininku nurodomas (ir tokia informacija patenka į Administracinių nusižengimų registrą) asmuo, kurio vardu paskutinį kartą transporto priemonė buvo registruota. 

Pranešti apie tai, kad transporto priemonė buvo parduota turėjote per 30 kalendorinių dienų nuo administracinio nusižengimo protokolo išsiuntimo dienos. Kadangi duomenis laiku pateikti nebuvo, administracinio nusižengimo byloje buvo priimtas nutarimas.

Tokiu atveju, jei transporto priemonė jau buvo parduota nusižengimo padarymo metu, Jūs galite pateikti skundą dėl priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-18