Kaip pateikti informaciją apie fizinį asmenį, kuris nusižengimo metu valdė transporto priemonę (kai transporto priemonė parduota, ją valdė kitas asmuo ar kita)?

Informaciją apie tai asmenį, kuris nusižengimo fiksavimo metu valdė transporto priemonę  galite pateikti Elektroninių paslaugų portale https://epaslaugos.ird.lt/. Prisijungę prie savo paskyros pasirinkite „Administraciniai nusižengimai“->Administracinėn atsakomybėn traukiamiems asmenims“. Lange matysite informaciją apie administracinius nusižengimus. Pasirinkite įrašą dėl kurio norite pateikti informaciją, t. y.  dešinėje pusėje paspaudus mygtuką  „Veiksmai“ matysite  meniu su galimais veiksmais.

1. Pasirinkite veiksmą „Transporto priemonės naudotojo teikimas“.

2. Atvejais, kai žinote visus transporto priemonės savininko (valdytojo) duomenys pasirinkite langą „Teikiu informaciją apie asmenį, kuris valdė transporto priemonę“.

3. Pasirinkite asmens tipą „Fizinis asmuo“, kad galėtumėt užpildyti kitus duomenis.

Atvejais, kai transporto priemone naudojosi (valdė) Lietuvos Respublikos pilietis, užpildykite šiuos langus: vardas, pavardė, LR asmens kodas ir spauskite mygtuką „Išsaugoti“.

Pastaba. Jeigu nurodysite neteisingą asmens kodą, vardą ar pavardę būsit informuojamas, kad tokio asmens Lietuvos Respublikos Gyventojų registre nėra. Tokiu atveju patikslinkite asmens duomenis.

Informacijos pildymas apie vairuotojo pažymėjimą ir gyvenamosios vietos adresą nėra privalomas.

Atvejais, kai asmuo yra užsienietis ir neturi Lietuvos Respublikoje išduoto asmens kodo, tuomet pažymėkite varnele langą „Neturi LR asmens kodo“ ir užpildykite privalomus langus: vardas, pavardė, gimimo data.

Tuomet užpildykite kitą reikalingą informaciją:

1. Informaciją apie asmens vairuotojo pažymėjimą.

Pastaba. Šių duomenų nereikia pildyti, jeigu nusižengimo metu Jūs nebuvote transporto priemonės savininkas (valdytojas). Atvejais, kai Jums priklausančią (valdomą) transporto priemonę perdavėt vairuoti kitam asmeniui, Jūs privalote įsitikinti, kad asmuo turi teisę vairuoti tos kategorijos transporto priemonę.

Informaciją apie asmens gyvenamąją vietą.

Taip pat Jūs galite pateikti Jums žinomą  papildomą informaciją lange „Papildoma informacija“ ir/ar įkelti papildomus dokumentus, patvirtinančius Jūsų pateiktą informaciją, asmens ar savo kontaktinius duomenis.

Norėdami gauti informaciją, kada Jūsų pateikta informacija bus apdorota arba atmesta, užpildykite kokiu būdu norite būti informuojami.

Užpildę visą informaciją privalote patvirtinti, kad pateikta informacija teisinga ir susipažinote su atsakomybe, tuomet spauskite mygtuką „Pateikti“.

Pastaba. Pateikę informaciją ir Jums sužinojus naujas aplinkybes, pavyzdžius nustatėte, kad transporto priemonę valdė kitas asmuo spauskite mygtuką „Atšaukti“, tuomet galėsit pateikti  tikslesnę informaciją. Atšaukti pateiktą informaciją galite tik tada, jeigu ji nebuvo dar apdorota automatiniu būdu ar institucijos darbuotojo.

Jūsų pateikta informacija yra patalpinama Administracinių nusižengimų registre prie atitinkamos administracinio nusižengimo bylos ir papildomai informacijos Jums nereikia pateikti kitais būdais, apdorojus institucijos darbuotojui informaciją, Jūs savo paskyroje matysite šią informaciją.
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-18