Spalio 3 d. įvyko 9 eismo įvykiai, sužeista 10 žmonių

Pirminiais duomenimis, spalio 3 d., trečiadienį, mūsų šalies keliuose įvyko 9 eismo įvykiai, kuriuose buvo sužeista 14 žmonių. Sužeisti 3 nepilnamečiai automobilių keleiviai. Per parą įvyko 54 techniniai eismo įvykiai, kurių metu žmonės sužeisti nebuvo, 3 eismo įvykius sukėlė neblaivūs vairuotojai. Pradedantieji vairuotojai, neturintys 2 metų vairavimo stažo, sukėlė 11 eismo įvykių – daugiausia nepasirinkus saugaus važiavimo greičio ir nesuvaldžius automobilių, nuvažiavo nuo kelio arba atsitrenkė į priekyje važiavusių automobilių galinę dalį, šiuose įvykiuose sužeisti 6 žmonės. Per parą įvyko 13 susidūrimų su laukiniais gyvūnais, 13 susidūrimų su stovinčiais automobiliais, 11 susidūrimų judant ta pačia kryptimi, 8 nuvažiavimai nuo kelio, nepasirinkus saugaus važiavimo greičio, 2 užvažiavimai ant pėsčiųjų.

6.55 val. Ukmergėje, Kauno g., nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje automobiliu „VW Golf“ buvo partrenkta 67 metų pėsčioji. Automobilis iš eismo įvykio vietos pasišalino, pėsčioji dėl patirtų sužalojimų gydoma ligoninės reanimacijos skyriuje.

10.30 val., Utenoje, J. Basanavičiaus – S. Dariaus ir S. Girėno – Užpalių gatvių sankryžoje, 70-metis vyras, vairuodamas automobilį „Audi 80“, įvažiavo į sankryžą degant draudžiamam (raudonam) šviesoforo signalui ir nepraleido užsidegus leidžiamam (žaliam) šviesoforo signalui į pėsčiųjų perėją dviejų įėjusių pėsčiųjų ir juos partrenkė. Eismo įvykio metu nukentėjo 64 m. moteris, kuri paguldyta į ligoninę ir 39 m. vyras, kuris gydomas ambulatoriškai.

15.30 val., Vilniuje, Šilo g., Antakalnio g. link, 18-metė mergina nesuvaldė vairuojamo automobilio „Toyota Corolla“, kuris įvažiavo į priešpriešinę eisimo juostą, atitrenkė į važiuojantį automobilį „Renault Laguna“, kurį vairavo 51 m. vyras ir nuvažiavo nuo kelio šlaito. Eismo įvykio metu nukentėjo jauna „Toyota Corolla“ vairuotoja ir kartu važiavusi 17-metė keleivė, taip pat sužeista 60-metė automobilio „Renault Laguna“ keleivė.

16.42 val., Pakruojo r., Linksmučių k., 18-metis vaikinas nepasirinko saugaus vairuojamo automobilio „Volvo S80“ važiavimo greičio, kelio vingyje nesuvaldė automobilio, kuris nuvažiavo nuo kelio į pakelės griovi ir vertėsi. Įvykio metu buvo sužeisti dvi automobilyje važiavusios nepilnametės keleivės, 16 ir 17 metų merginos, dėl daugybinių sužalojimų jos gydomos ligoninėje.

16.57 val., Jonavos r., Čičinų k., kelyje Jonava–Čičinai, 65 m. vyras, būdamas neblaivus, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė vairuojamo automobilio „VW Golf“, kuris nuvažiavo nuo kelio ir vertėsi. Neturinčiam teisės vairuoti vyrui buvo nustatytas 1,80 prom. girtumas.

20.16 val., Lazdijų r., kelyje Lazdijai–Seirijai–Alytus, Ročkių k. teritorijoje, kelio ženklo ,,Laukiniai gyvūnai" galiojimo zonoje, 35 m. vyras, vairuodamas automobilį ,,Audi A4“, susidūrė su važiuojamoje dalyje buvusiu arkliu. Eismo įvykio metu nugaros ir galvos sumušimus patyrė automobilio vairuotojas, sužalotam kartu važiavusiam 33 m. keleiviui diagnozuota veido pjauta žaizda. Eismo įvykio metu buvo užmuštas važiuojamojoje dalyje buvęs arklys.

Eismo įvykių statistika:
 

2017 metai

2018 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių

2 235 2 423 188 8,41

Žuvo žmonių

138 128 -10 -7,25

Sužeista žmonių

2 636 2 862 226 8,57

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena pradedantiesiems, dar neturintiems pakankamai vairavimo įgūdžių vairuotojams, kad kelyje būtina laikytis visų atsargumo priemonių, vengti su vairavimu nesusijusios veiklos, atsižvelgti į kelio dangos būklę ir vairavimo sąlygas ir pasirinkti tokį saugų važiavimo greitį, kad bet kuriuo metu būtų įmanoma sustabdyti ar suvaldyti automobilį. Linkime saugiai pasiekti kiekvieną kelionės tikslą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-10-04