Liepos 13–15 d. eismo įvykiai

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, liepos 13–15 d. (penktadienį–sekmadienį) šalies keliuose įvyko 26 eismo įvykiai, kuriuose buvo sužeisti 39 žmonės. Tragiško eismo įvykio metu dėl teisės vairuoti neturinčio, neblaivaus vairuotojo kaltės žuvo 59 metų pėsčioji. Pareigūnai per tris paras užregistravo 169 eismo įvykius, kuriuose žmonės nebuvo sužeisti, 21 eismo įvykį sukėlė neblaivūs vairuotojai. Per tris paras eismo įvykiuose buvo sužeisti 9 nepilnamečiai.

Liepos 13-ąją, penktadienį, keliuose įvyko 10 eismo įvykių, 19 žmonių buvo sužeista.

Popietę. Apie 15.30 val., Zarasų rajone, Ąžuolijos kaime, neblaivus ir teisės vairuoti neturintis 30-metis, važiuodamas atbulas, partrenkė ir mirtinai sužalojo kelyje buvusią 59 metų moterį. Darbo dienos pabaigoje Kaune, Centrinėje gatvėje, 14-mečio vairuojamas mopedas atsitrenkė į priekyje važiavusį ir stabdžiusį automobilį, eismo įvykyje sužaistas nepilnametis vairuotojas ir kartu važiavusi 15-metė keleivė. Penktadienį, prieš vidurnaktį, Alytuje, sankryžoje sukdamas į kairę, jaunas vairuotojas nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio. Susidūrimo metu buvo sužeisti 8 žmonės: abiejų automobilių vairuotojai ir 6 keleiviai, tarp kurių buvo 3 nepilnamečiai, vieno iš automobilių vairuotojas ir beveik 2 metų keleivis dėl sužalojimų paguldyti į ligoninę.

Šeštadienį, liepos 14-ąja, keliuose įvyko 11 eismo įvykių, kuriuose buvo sužeista 14 žmonių. Vidurdienį Palangoje, Meilės alėja važiavusiu dviračiu buvo partrenktas netikėtai išbėgęs 4 metų berniukas, kuris dėl sužalojimų gydomas ambulatoriškai. Beveik tuo pačiu metu Panevėžyje pėsčiųjų perėjoje buvo partrenkta dviračiu važiavusi 12 metų mergaitė, kuri dėl patirtų sužalojimų gydoma ambulatoriškai.

Šeštadienio vakare, apie 19 val., Klaipėdos rajone, kelyje Veiviržėnai–Judrėnai–Pajūralis, pradedantysis vairuotojas nesuvaldė vairuojamo automobilio, kuris nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į pakelės medį. Įvykio metu buvo sužeisti du kartu važiavę keleiviais, vienas iš sužeistųjų atsidūrė ligoninėje.

Sekmadienį šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 5 eismo įvykiais, kuriuose buvo sužeisti 6 žmonės.

Sekmadienį, apie 15 val., Radviliškio rajone, magistraliniame kelyje Panevėžys–Šiauliai, visiškai girtas dviračio vairuotojas išvažiavo iš šalutinio kelio ir susidūrė su pagrindiniu keliu važiavusiu automobiliu. 47 metų dviračio vairuotojui buvo nustatytas sunkus girtumas, vyras gydomas ambulatoriškai.

Vėlai vakare, apie 23 val. Alytaus rajone, Dauguose, teisės vairuoti neturintis 24 metų vaikinas nesuvaldė automobilio, kuris įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su dviem priešinga kryptimi važiavusiais automobiliais. Susidūrimo metu buvo sužeisti du vairuotojai, vienas automobilis apvirto ant stogo.

 

Penktadienį–sekmadienį pareigūnai nustatė 129 neblaivius vairuotojus, pusės jų girtumas viršijo 1,5 promilės, dėl tokių veikų pradėti ikiteisminiai tyrimai. Keliuose išaiškinti 104 neblaivūs dviračių vairuotojai, nustatyti 22 chuliganiško ir pavojingo vairavimo atvejai.

Policijos pareigūnai primena, kad už saugų vaikų dalyvavimą eisme yra atsakingi suaugusieji. Prašome, pasikartokite kartu su vaikais Kelių eismo taisyklių reikalavimus, atkreipkite dėmesį į saugų vaikų elgesį kelyje, ypač važiuojant paspirtukais, riedžiais, dviračiais ir pan. Kelyje kiekvienas turi jaustis saugus.


 

 

2017 metai

2018 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių

1 439

1 612

173

12,02

Žuvo žmonių

90

86

-4

-4,44

Sužeista žmonių

1 703

1 892

189

11,10


 

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-08-03