2020-07-27 įvykių suvestinė

Liepos 27-ąją, pirmadienį, eismo įvykiuose sužeista 10 žmonių, tarp jų – 3 nepilnamečiai. Viename įvykyje, susidūrus trims automobiliams, žuvo lengvojo automobilio keleivė. Užregistruoti 3 atvejai – transporto priemonių susidūrimai, 3-uose įvykiuose nukentėjo pėstieji, 2 atvejai, kai nesuvaldytos transporto priemonės nuvažiavo nuo kelio. Pirminiais duomenimis, Kaune – 2 eismo įvykiai, Klaipėdoje – 1. Per parą policijos pareigūnai užregistravo 66 eismo įvykius.

Prieš pusę vienuoliktos ryto, Šiaulių rajone, Žeimių kaimo teritorijoje, kelyje Šiauliai–Pakruojis–Pasvalys, automobilis ,,Toyota Yaris“, vairuojamas 36 metų moters, tiesiame ruože sankryžoje sukdamas į kairę, nepraleido ir susidūrė su priešpriešiais važiavusiu krovininiu automobiliu „Mercedes-Benz Sprinter“ (iki 3,5 t), kurį vairavo 31-erių vyras. Abi transporto priemonės dar atsitrenkė į sankryžoje stovėjusį automobilį „Škoda Superb“, prie kurio vairo buvo 35 metų moteris. Per eismo įvykį žuvo automobilio ,,Toyota“ 58 metų keleivė, sužeista ir į ligoninę paguldyta kartu važiavusi 6 metų mergaitė.

Prieš pirmą valandą nakties, Kaune, Geležinio Vilko gatvės važiuojamojoje dalyje rasta gulinti neblaivi moteris. Pasak jos, ją partrenkė automobilis, kuris nuvažiavo. Į ligoninę pristatyta 69 metų moteris (2,38 promilės neblaivumas).

Apie pusę septynių vakaro, Kaune, Panerių gatvėje, pirminiais duomenimis, nenustatytas automobilis kliudė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją dviratį vedusį mažametį. Į ligoninę pristatytas 10 metų berniukas. To paties amžiaus mergaitė nukentėjo Klaipėdoje, Liubeko gatvėje, ją automobilis „Toyota Avensis“, vairuojamas 43 metų moters, kliudė kieme (nukentėjusioji paguldyta į ligoninę).

Pavakarę, Prienų rajone, Šilavoto kaime, tiesioje nuokalnėje, į lėtinusį greitį ir kairėn sukusį automobilį „VW Tiguan“ atsitrenkė krovininis automobilis „MAN TGA“. Abu automobiliai po susidūrimo nuvažiavo nuo kelio į laukus. Pirminiais duomenimis, nukentėjo vairuotojai, 35-erių moteris ir 49 metų vyras.

Vakare, apie pusę septynių, lyjant, Kaišiadorių rajone, Mažųjų Juodiškių kaime, kelyje Kaišiadorys–Antakalnis, į priešpriešinio eismo juostą kelio vingyje įvažiavęs automobilis „Toyota Corolla“ atsitrenkė į 58 metų vyro vairuojamą automobilį „Mercedes-Benz Vito“. Pirmasis automobilis nuvažiavo nuo kelio, nukentėjo 57 metų vairuotoja ir 95-erių keleivė (paguldyta į ligoninę).

Po devintos vakaro, Varėnos rajone, Jakėnų kaime, žvyrkelio tiesiame ruože vairuojamo motociklo „Suzuki“ (neįregistruotas, be valstybinio numerio ženklo, neapdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu) nesuvaldė ir, nuvažiavęs nuo kelio, atsitrenkė į medį 35 metų vyras. Jis ir nukentėjo.

Lietuvos kelių policijos tarnyba prašo visų, dalyvaujančiųjų eisme, elgtis atsakingai, rūpintis ne tik savo, bet ir kitų saugumu.

Vairuojantieji transporto priemonę važiuokite tik saugiu greičiu, kad, prireikus, galėtumėte saugiai ją suvaldyti. Laikykitės saugaus (reikiamo) atstumo iki kitos transporto priemonės. Jokiu būdu nelenkite, neįsitikinę, kad tai daryti saugu. Nepraraskite budrumo išvažiuodami iš šalutinio kelio, sukdami į kairę, persirikiuodami, važiuodami atbulomis, ypač automobilių stovėjimo aikštelėse. Nesinaudokite mobiliojo ryšio priemonėmis, neturėdami laisvų rankų įrangos.

Pėstieji į važiuojamąją kelio dalį galite įžengti tik tada, kai esate visiškai įsitikinę savo saugumu. Dėmesingi būkite ir prie pėsčiųjų perėjų, eidami per sankryžą. Tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, turėkite su savimi šviesą atspindintį elementą (prožektorių, atšvaitus ar vilkėkite ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais).

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2019 metai

2020 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

1 691

1 613

-78

-4,6

Žuvo

96

82

-14

-14,6

Sužeista žmonių

2 017

1 851

-166

-8,2

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-28