2020-04-01 įvykių suvestinė

Balandžio 1-ąją, trečiadienį, pirminiais duomenimis, policijos pareigūnai užregistravo 27 eismo įvykius, 3-uose iš jų nukentėjo žmonės. Žuvo lengvąjį automobilį vairavusi 48 metų moteris, dar 2-uose įvykiuose sužeisti vairuotojai, vienas jų – neblaivus. Esant šlapiai kelio dangai – 2 įvykiai.

Trečiadienio vakare, po dešimtos, Vilniuje, Lentvario ir Kaimynų gatvių sankryžoje (apšvietimas neįrengtas), esant šlapiai dangai, kelio vingyje į kairę vairuojamo automobilio „Chrysler Voyager“ nesuvaldė 48 metų moteris. Automobilis nuvažiavo nuo kelio į dešinę pusę ir vertėsi. Vairuotoja žuvo.

Popietę Kretingos rajone, kelyje Kretinga–Raguvišiai–Budriai (danga šlapia), tiesiame ruože į dešinę pusę nuo kelio nuvažiavo ir į medį atsitrenkė automobilis „Toyota Corolla Verso“. Nukentėjo jį vairavusi neblaivi 43 metų moteris (nustatytas 1,63 promilės girtumas).

Pavakarę Šiaulių rajone, Bubių seniūnijoje, kelyje Kelmė–Noreišiai–Bubiai, į priekyje važiavusį automobilį „Audi Q5“, vairuojamą 48-erių vyro, atsitrenkė automobilis „Seat Alhambra“, kuris nuvažiavo nuo kelio, vertėsi ir atsitrenkė į medį. Apgadintos abi transporto priemonės. Nukentėjo „Seato“ 58 metų vairuotojas, pirminiais duomenimis, jis automobilio nesuvaldė dėl pablogėjusios sveikatos.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį į svarbų Kelių eismo taisyklių reikalavimą: Draudžiama vairuoti transporto priemonę asmenims, neturintiems šios teisės, taip pat neblaiviems, apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų ar nepasinaudojusiems teisės aktų nustatytu privalomu kasdieniu poilsiu. Taip pat neleidžiama vairuoti susirgus ar pavargus, jeigu dėl to gali kilti pavojus eismo saugumui, duoti transporto priemonę vairuoti asmenims, kurie yra paveikti bent vieno iš pirmiau nurodytų veiksnių arba neturi teisės vairuoti šios transporto priemonės. Vairuodamas transporto priemonę, vairuotojas privalo laikytis vairuotojo pažymėjime nurodytų sąlygų.

Būkime atsakingi, saugokime save, rūpinkimės tais, kurie šalia, ypač mažesniaisiais, vyresnio amžiaus asmenimis.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2019 metai

2020 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

563

665

102

18,1

Žuvo

44

40

-4

-9,1

Sužeista žmonių

656

761

105

16

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-04-02