2020-03-26 įvykių suvestinė

Ketvirtadienį, kovo 26-ąją, policijos pareigūnai, pirminiais duomenimis, užregistravo 37 eismo įvykius, 8-iuose iš jų nukentėjo žmonės (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Kauno, Kėdainių, Pasvalio, Telšių, Vilniaus rajonuose). Įvyko 4 atvejai, kai transporto priemonės susidūrė, 2-uose įvykiuose lengvieji automobiliai nuvažiavo nuo kelio, į 2 eismo įvykius pateko dviračių vairuotojai. Pirminiais duomenimis, neblaivūs vairuotojai dalyvavo 2 įvykiuose (sužeisti 3 žmonės).

Popietę Kaune, Aukštaičių gatvėje, vidinio kiemo teritorijoje, atbulas važiuodamas automobilis „Volvo V70“, vairuojamas 44 metų moters, kliudė stovėjusią pėsčiąją. Nukentėjo 18 metų mergina.

Pavakarę, apie pusę šešių, Pasvalio rajone, Nakiškėlių kaime, kelyje Šiauliai–Pakruojis–Pasvalys, 51 metų vyro vairuojamas krovininis automobilis „Renault Magnum“, pirminiais duomenimis, lenkdamas važiavusį dviratį, jį kliudė. Nukentėjo 46 metų moteris.

Po šeštos vakaro Vilniaus rajone, Šatrininkų kaime, Šumsko plento ir Mokyklos gatvės sankryžoje, 18 metų vaikino vairuojamas automobilis „Volvo V70“ susidūrė su dviračiu, kuriuo važiavo 37 metų vyras, jis ir nukentėjo.

Prieš penktą po pietų Kauno rajone, Virbališkių kaime, kelyje Kaunas–Zapyškis–Šakiai, vairuojamo automobilio „Toyota Prius“ nesuvaldė 33 metų vyras. Kelio vingyje į kairę automobilis atsitrenkė į signalinį stulpelį, kelio ženklą, nuvažiavo nuo kelio į dešinę ir apvirto. Daugybinius sužeidimus patyręs vairuotojas paguldytas į ligoninę.

Pavakarę, prieš pusę šešių, Telšių rajone, Užgirių kaime, kelyje Telšiai–Lieplaukė–Plungė, 39 metų moters vairuojamas automobilis „Hyundai Trajet“, sukdamas į šalutinį kelią (kairę), nepraleido priešpriešiais važiavusio motociklo „Yamaha XJ 600“ ir susidūrimo neišvengta. Sužeistas dviratės transporto priemonės 31 metų vairuotojas paguldytas į ligoninę.

Prieš septintą vakaro Klaipėdoje, Taikos prospekte, nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje, pirmąja eismo juosta važiavęs BMW markės automobilis partrenkė ėjusią pėsčiąją, kai tuo metu kitas automobilis antrojoje juostoje buvo sustojęs praleisti einančio žmogaus. Sužeista ir į ligoninę (reanimaciją) paguldyta 78 metų moteris. Automobilį vairavo neblaivus 29 metų vyras (nustatytas 1,69 promilės girtumas).

Vakare, prieš devintą, Vilniuje, Nemenčinės plento ir Laurų gatvės sankryžoje (vingis į kairę), neblaivaus (2,49 promilės girtumas), neturinčio teisės vairuoti 20-mečio vaikino vairuojamas automobilis „Volvo V40“ nuvažiavo nuo kelio į dešinę pusę, trenkėsi į medžius ir apvirto. Nukentėjo pats įvykio kaltininkas ir 18 metų keleivis. Pirminiais duomenimis, dar vienas asmuo, 18 metų vaikinas, iš įvykio vietos pasišalino.

Lietuvos kelių policijos tarnyba dar kartą atkreipia visų dėmesį, kad alkoholio vartojimas ir dalyvavimas viešajame eisme – nesuderinami dalykai. Atminkime, kad neatsakingas ir neapgalvotas poelgis gali sukelti skaudžius padarinius. Turime būti pilietiški ir neleisti, kad transporto priemonę vairuotų neblaivus asmuo. Apie tokius atvejus nedelsdami ir neabejodami informuokite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2019 metai

2020 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

525

642

117

22,3

Žuvo

42

35

-7

-16,7

Sužeista žmonių

617

740

123

19,9

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-03-27