2020-02-13 įvykių suvestinė

Vasario 13 d., ketvirtadienį, pirminiais duomenimis, eismo įvykiuose sužeista 11 žmonių, tarp jų – 8 pėstieji, 4 – pėsčiųjų perėjose. Eismo įvykių informacinėje sistemoje įvesta 10 įvykių, beveik visi jie (80 proc.) įvyko miestų gatvėse. Esant šlapiai kelio dangai – 9 eismo įvykiai. Pirminiais duomenimis, 4-iuose didžiuosiuose šalies miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) – 7 įvykiai. Per parą policija užregistravo 71 eismo įvykį.

Ketvirtadienio ryte (apie 7.35 val.) Kelmės rajone, Janaučių kaimo teritorijoje, magistraliniame kelyje A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, esant slidžiai kelio dangai, krovininis automobilis „Mercedes-Benz Atego“ su priekaba, vairuojamas 46 metų Ukrainos piliečio, įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir kairiuoju šonu trenkėsi į važiavusio kito krovininio automobilio „Fiat Ducato“ (iki 3,5 t, su priekaba) priekį. Nuo smūgio šis automobilis nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. Jo vairuotoją, 29 metų vyrą, kuris buvo prispaustas, išlaisvino ugniagesiai-gelbėtojai, žmogus paguldytas į ligoninę.

Po vidurdienio Kaune, Šilainiuose, Romainių gatvėje, lyjant, susidūrė 4 automobiliai. 40 metų vyras, vairuodamas automobilį „VW Sharan“ ir sukdamas į kairę, susidūrė su tiesiai važiavusiu automobiliu „BMW X3“, kurį vairavo 21-erių vaikinas. Po susidūrimo BMW atsitrenkė į stovėjusį automobilį „Mitsubishi Outlander“ ir dar kliudė šalia jo buvusią 35 metų moterį. Automobilis „Mitsubishi“, kurį vairavo 39-erių vyras, kliudė stovėjusį automobilį „VW Transporter“, jį vairavo 49 metų vyras. Per eismo įvykį nukentėjo ir į ligoninę nuvežtos pėsčioji ir „Mitsubishi“ 38 metų keleivė.

Po pirmos po pietų Vilkaviškyje, Nepriklausomybės gatvėje, atbulas važiuodamas automobilis „Opel Meriva“, vairuojamas 70 metų moters, užvažiavo ant šaligatvio, kur kliudė ėjusią pėsčiąją. Nukentėjo 77 metų moteris (nuvežta į ligoninę).

Apie pusę trijų po pietų Vilniuje, Krivių gatvėje, lyjant, pirminiais duomenimis, nepilnametė, eidama šaligatviu, atsitrenkė į gatvės apšvietimo stulpą ir, praradusi pusiausvyrą, griuvo į važiuojamąją kelio dalį, kur ją kliudė nespėjęs sustoti automobilis „VW Passat“, vairuojamas 24 metų vaikino. Nukentėjo 16 metų paauglė, ji paguldyta į ligoninę.

Pavakarę Klaipėdoje, Sausio 15-osios gatvėje, lyjant, automobilis „Opel Meriva“, vairuojamas 19 metų merginos, kliudė ir sužeidė dviračiu važiavusį 52 metų vyrą (paguldytas į ligoninę).

Prieš šeštą vakaro Šilalės rajone, Struikų kaime, lyjant, 18 metų merginos vairuojamas automobilis „Peugeot 207“ partrenkė, pirminiais duomenimis, per važiuojamąją kelio dalį neapšviestame ruože ėjusią moterį, kuri neturėjo jokių šviesą atspindinčių elementų. Nukentėjo ir į ligoninę nuvežta 56 metų moteris.

Lietuvos kelių policijos tarnyba dar kartą atkreipia pėsčiųjų dėmesį į saugų dalyvavimą eisme:

● Prieš įžengdami į važiuojamąją kelio dalį ir eidami ja, turite vengti bet kokių veiksmų (pvz., naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis), kurie gali atitraukti Jūsų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos kelyje stebėjimo.

● Įžengti į važiuojamąją kelio dalį galite tik tada, kai įvertinate atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikinate, kad eiti saugu.

● Prieš įžengdami į pėsčiųjų perėją, įsitikinkite, kad vairuotojas Jus pastebėjo ir stabdo transporto priemonę.

● Eidami per važiuojamąją kelio dalį, klausykitės, girdėkite ir matykite, t. y. stebėkite eismo situaciją.

● Kur eismas reguliuojamas šviesoforais, privalote vadovautis jų signalais.

● Jeigu einate kelkraščiu, važiuojamosios kelio dalies pakraščiu – tik prieš transporto priemonių važiavimo kryptį.

● Tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, neapšviestuose keliuose turėkite su savimi ir naudokite šviesą atspindinčius elementus (prožektorių, šviečiantį žibintą, atšvaitą (-us), ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais), kad Jus iš anksto galėtų pastebėti transporto priemonių vairuotojai. Prie drabužių, rankinės atšvaitą (-us) prisisekite taip, kad jis (jie) būtų matomi kitiems eismo dalyviams.

Visi kelyje elkimės atsakingai, saugokime ne tik save, bet ir kitus.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2019 metai

2020 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

282

388

106

37,6

Žuvo

26

21

-5

-19,2

Sužeista žmonių

339

452

113

33,3

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-14