2019-11-27 įvykių suvestinė

Lapkričio 27 d., trečiadienį, pirminiais duomenimis, 4-iuose eismo įvykiuose sužeisti 4 žmonės. Visi įvykiai įvyko esant šlapiai kelio dangai. Pėstieji nukentėjo 2 įvykiuose, Panevėžyje ir Gargžduose, tamsiuoju paros metu (ryte ir pavakarę). Policijos pareigūnai per parą užregistravo, pirminiais duomenimis, 78 eismo įvykius.

Ryte (apie 7.29 val.) Gargžduose (Klaipėdos r.), Klaipėdos gatvėje, per kelio ženklais pažymėtą pėsčiųjų perėją ėjusią nepilnametę partrenkė automobilis „Nissan Almera Tino“, vairuojamas 66 metų vyro, kuriam nustatytas 0,50 promilės neblaivumas. Dėl patirtų sužeidimų 15 metų paauglė paguldyta į ligoninės Reanimacijos skyrių.

Pavakarę (17.36 val.) Panevėžyje, Pramonės ir Pušaloto gatvių sankryžoje, reguliuojamoje šviesoforu, 29 metų vyro vairuojamas automobilis „BMW 520D“ (Jungtinės Karalystės valst. Nr.) kliudė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą. Nukentėjusysis, kuriam 41-eri, paguldytas į ligoninę.

Prieš vienuoliktą ryto Šiauliuose, Aido gatvėje, prie vieno prekybos centro, į dešinę, automobilių stovėjimo aikštelę, sukęs automobilis „BMW 330“, vairuojamas 18 metų vaikino, atsitrenkė į tiesiai važiavusį „VW Golf“, kurį vairavo 62 metų vyras. Nukentėjo „Golfo“ 62 metų keleivė, ji nuvežta į ligoninę.

Pavakarę (po penktos) Plungės rajone, kelyje Plungė–Vėžaičiai, automobilį „VW Passat“ vairavęs 49 metų vyras sankryžoje lenkė kitą to paties modelio automobilį, kuris baigė manevrą sukti į kairę, ir į jį atsitrenkė. Nuo smūgio šis automobilis nuvažiavo nuo kelio į griovį. Nukentėjęs 21 metų vairuotojas paguldytas į ligoninę.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia pėsčiųjų dėmesį:

1. Įžengti į važiuojamąją kelio dalį galima tik po to, kai įvertinate atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikinate, kad tai saugu. Prieš įžengdami į važiuojamąją kelio dalį ir eidami ja, venkite bet kokių veiksmų (kalbėjimas mobiliojo ryšio priemonėmis, žinučių rašymas ir pan.), kurie atitraukia dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos stebėjimo ir trukdo įsitikinti, kad eiti saugu. 2. Ypač atidūs būkite tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, rūkui, slidžiai (šlapiai) kelio dangai, lyjant.

3. Neapšviestuose keliuose turėkite su savimi ir naudokite šviesą atspindinčius elementus (prožektorių, šviečiantį žibintą, atšvaitą (-us), ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais), kad Jus galėtų iš anksto pastebėti transporto priemonių vairuotojai.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2018 metai

2019 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

2 626

2 993

367

14

Žuvo

157

162

5

3,2

Sužeista žmonių

3 042

3 579

537

17,7

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-11-28