2019-11-14 įvykių suvestinė

Lapkričio 14-ąją, ketvirtadienį, šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 91 eismo įvykis, 14-oje iš jų nukentėjo žmonės. Sužeista 17 eismo dalyvių, daugiausia – vairuotojų (7) ir pėsčiųjų (6). Tarp nukentėjusiųjų – 1 nepilnametis (keleivis). Daugiau nei pusė įvykių (9) įvyko esant šlapiai kelio dangai. Pėstieji į eismo įvykius pateko Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Radviliškyje, Varėnoje, Rudaminoje (Vilniaus r.) – pėsčiųjų perėjose nukentėjo penki šie eismo dalyviai. Užregistruoti 6 transporto priemonių susidūrimai (sužeisti 7 žmonės). Neblaivūs vairuotojai, eismo įvykių, kuriuose būtų nukentėję žmonės, pirminiais duomenimis, nesukėlė.

Ryte (po septintos) Šiauliuose, Bačiūnų gatvėje, esant šlapiai kelio dangai, dėl saugaus atstumo nesilaikymo susidūrė 4 lengvieji automobiliai, nukentėjo vieno jų vairuotoja (36 metų).

Ryte (prieš devintą) Kelmės rajone, Užventyje, P. Cvirkos gatvėje (šlapias žvyrkelis), atbulas važiuodamas krovininis automobilis „MAN 14.192“, vairuojamas 64-erių vyro, susidūrė su motoriniu dviračiu. Nukentėjo juo važiavęs 80 metų vyras (nuvežtas į ligoninę).

Taip pat ryte (apie 8.50 val.) Kauno rajone, Užliedžių kaime, tiesiame ruože nuo kelio į kairę pusę nuvažiavo ir atsitrenkė į medį automobilis „Mitsubishi Galant“. Nukentėjo ir į ligoninę nuvežti 39-erių vairuotojas ir 36-erių keleivė.

Popietę Vilkaviškio rajone, Šeimenos seniūnijoje, vairuojamo automobilio „VW Passat“ lenkimo metu nesuvaldė 19-metė mergina. Automobilis nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. Nukentėjo vairuotoja ir keleivis, 16 metų paauglys, abu jie nuvežti į ligoninę.

Du žmonės nukentėjo ir eismo įvykyje Klaipėdoje. Po šeštos vakaro Šilutės plento ir Statybininkų prospekto sankryžoje (danga šlapia), degant žaliam šviesoforo signalui, į kairę sukęs automobilis „Toyota Auris“ nepraleido tiesiai važiavusio „BMW“ markės automobilio. Susidūrimo metu sužeisti vairuotojai, 42-ejų moteris ir 43 metų vyras, paguldyti į ligoninę.

Prieš penktą po pietų Panevėžyje, J. Basanavičiaus gatvėje, esant šlapiai kelio dangai, 33 metų vyro vairuojamas automobilis „VW Polo“, sukdamas į dešinę (aikštelę), nepraleido per įvažiavimą šaligatviu dviračiu važiavusio vyro ir su juo susidūrė. Nukentėjo 42 metų dviratės transporto priemonės vairuotojas.

Pavakarę (apie 17.10 val.) Varėnoje, Savanorių gatvėje (apšviestas ruožas), lyjant ir esant blogam matomumui, 19 metų vaikino vairuojamas automobilis „VW Jetta“ partrenkė pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Nukentėjusi 53 metų pėsčioji paguldyta į ligoninę.

Vakare (apie 18.10 val.) Kaune, Taikos prospekte, kelio ženklais pažymėtoje pėsčiųjų perėjoje nenustatytas automobilis kliudė 21 metų merginą. Pirminiais duomenimis, pėsčiajai sužeista ranka, ji nuvežta į ligoninę.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį:

● Vairuotojai, važiuokite tik saugiu, ne leistinu, greičiu, kad, prireikus, galėtumėte saugiai suvaldyti transporto priemonę. Ypač dėmesingi būkite važiuodami tamsiuoju paros metu, esant šlapiai (slidžiai) kelio dangai, prieš pėsčiųjų perėjas.

● Pėstieji,

– įžengti į važiuojamąją kelio dalį galite tik tada, kai įvertinate atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikinate, kad tai saugu ir netrukdysite transporto priemonėms;

– kur eismas reguliuojamas, privalote vadovautis ir paisyti šviesoforo signalų;

– neapšviestuose keliuose tamsiuoju paros metu (ar esant blogam matomumui), privalote neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

● Dviračio vairuotojai, važiuodami keliu tamsiuoju paros metu (ar esant blogam matomumui), privalote vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas.

Visi, dalyvaudami viešajame eisme, saugokime save.

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-11-15