2019-10-28 įvykių suvestinė

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, pirmadienį, spalio 28 d., policija užregistravo 77 eismo įvykius, įvykusius mūsų šalies keliuose. Neblaivūs vairuotojai dalyvavo 2 eismo įvykiuose, kuriuose žmonės nenukentėjo. Užregistruota 10 eismo įvykių, kuriuose sužeista 11 žmonių, tarp sužeistųjų 3 nepilnamečiai, du pėstieji ir vienas keleivis.

Pirmadienį eismo įvykiuose nukentėjo 4 pėstieji. Kaune, Užnemunės g., pėsčiųjų perėjoje buvo partrenkta 11-metė mergaitė, ėjusi per perėją. Panevėžio r., Naujamiesčio mstl., buvo partrenkta 9 m. mergaitė, išlipusi iš sustojusio autobuso ir neatsargiai išėjusi į kelią. Dar vienas pėsčiasis buvo partrenktas Vilniuje, Viršuliškių g., kai neatsargiai ėjo per kelią nenustatytoje vietoje, nors matomumo zonoje buvo pėsčiųjų perėja. Taip pat Vilniuje, Upės g., buvo partrenkta mergina, paspirtuku važiavusi per kelią dviračių tako ir važiuojamosios dalies susikirtimu. Sužeistas dviračio vairuotojas, Vilniuje kirtęs V. Grybo ir ir Šilo g. sankryžą, važiuodamas per ją skersai, degant draudžiamam šviesoforo signalui. Taip pat Šilo gatvėje įvyko susidūrimas, kai vairuotojas, nepasirinkęs saugaus važiavimo greičio, įvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir kaktomuša susidūrė su kitu automobiliu, ir nuo smūgio atsitrenkė į trečią automobilį, šio įvykio metu nukentėjo vos 1-erių metų keleivis.

Dar vienas įvykis įvyko Kaune, Elektrėnų ir Technikos g. sankryžoje, automobilio vairuotojui, sukant į kairę ir nepraleidus priešinga kryptimi tiesiai važiavusio automobilio, kurios nuo smūgio susidūrė su priešpriešine kryptimi važiavusiu trečiu automobiliu, šiame įvykyje nukentėjo du žmonės. Vilniuje, T. Vrublevskio g., automobilis, sukdamas į kairę, įvažiavo į priešpriešinės krypties eismo juostą ir partrenkė per kelią neleistinoje vietoje ėjusią pėsčiąją.

Kaišiadorių r., magistraliniame kelyje Vilnius–Kaunas–Klaipėda, automobilio vairuotojas, neatsižvelgęs į važiavimo sąlygas, nesuvaldė automobilio, įvažiavęs į kelyje susidariusias vandens properšas, nuvažiavo nuo kelio ir apvirto.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia vairuotojų dėmesį, kad važiuojant keliu, būtina ne tik laikytis leistino greičio, tačiau pasirinkti saugų važiavimo greitį, kad bet kuriuo metu, kelyje atsiradus kliūčiai arba esant nepalankioms sąlygoms, galėtų automobilį suvaldyti, o prireikus – sustabdyti.

Linkime saugiai pasiekti kelionės tikslą.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2018 metai

2019 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

2 404

2 739

335

13,93

Žuvo

143

149

5

3,47

Sužeista žmonių

2 782

3 287

505

18,15

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-10-29