2019-10-17 įvykių suvestinė

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, ketvirtadienį, spalio 17 d., mūsų šalies keliuose policija užregistravo 87 eismo įvykius, 10 eismo įvykių metu buvo sužeista 14 žmonių, žuvo 1 žmogus, 53 m. pėsčiasis.

Spalio 17 d. apie 19.40 val., Pasvalio r., kelio Biržai – Raubonys 18-ame km, automobilis „Opel Astra“, vairuojamas 30-mečio vyro, partrenkė ir mirtinai sužalojo kelio viduryje sėdėjusį 53 m. vyriškį, kuris nuo smūgio nukrito ir buvo pervažiuotas. Žuvęs pėsčiasis tamsiuoju paros metu nevilkėjo ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais, nebuvo prie drabužių prisisegęs kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaito, su savimi neturėjo šviečiančio žibintuvėlio, vilkėjo tamsių spalvų drabužiais ir tamsoje, neapšviestame kelio ruože buvo buvo nematomas.

Ketvirtadienio įvykiuose nukentėjo 2 nepilnamečiai. Ryte, Klaipėdoje, Mokyklos ir Verpėjų g. sankryžoje susidūrus dviem automobiliams, buvo sužeistas 9 metų keleivis. Vakare, Panevėžio r., Klebonų k., kai iš šalutinio kelio išvažiuojantis automobilis, nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio dviračio. Įvykio metu nukentėjęs 16-metis dviratininkas nevilkėjo ryškiaspalvės liemenės, dviračio priekyje nedegė baltos spalvos, gale raudonos spalvos žibintas, nepilnametis nebuvo užsidėjęs jam privalomo naudoti dviratininko šalmo. Vakare dar vienas dviratininkas, 40-metis vyriškis, buvo sužeistas Rietave, krašto kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė, kai įvažiavo į pėsčiųjų perėją dviračiu ir tamsiuoju paros metu, lyjant, ir atsitrenkė į važiuojantį automobilį. Dviratininkui sumušta galva, lūžęs pirštas.

Per parą neblaivūs vairuotojai sukėlė 7 eismo įvykius, viename įvykyje sužeistas žmogus. Prieš vidurdienį, 11.30 val., Klaipėdoje, Baltijos pr., policijos pareigūnai pastebėjo jau įvykusį eismo įvykį, kurio dalyviai pildė eismo įvykio deklaracijas. Susidūrimas įvyko, kai automobilis „BMW X1“, priklausantis automobilių dalinimosi paslaugas teikiančiai įmonei, vairuojamas 23 m. jaunuolio, atsitrenkė į priekyje važiavusį automobilį „Renault Safrane“. Policijos pareigūnams pasiteiravus, ar nereikalinga pagalbą, paaiškėjo, kad automobilio „BMW“ vairuotojas yra akivaizdžiai neblaivus, jam įvykio vietoje buvo nustatytas 2,33 prom. girtumas. Kito automobilio vairuotoja dėl nežymaus sužalojimo kreipėsi į ligoninę. Įtariamas nusikalstamos veikos padarymu, eismo įvykį sukėlęs vairuotojas buvo sulaikytas, jam gresia baudžiamoji atsakomybė – tūkstantinė bauda, areštas ar laisvės atėmimas iki 1 metų.

Viename eismo įvykyje dalyvavo greitosios medicinos pagalbos automobilis. Popietę Klaipėdoje, Šiaurės pr. ir Kretingos g. sankryžoje, 26 m. vyras, vairuodamas krovininį mikroautobusą, įvažiavo į sankryžą degant žaliam šviesoforo signalui ir susidūrė su greitosios pagalbos automobiliu, per sankryžą važiavusiu su specialiaisiais šviesos ir garso signalais, degant raudonam šviesoforo signalui. Susidūrimo metu buvo sužeisti 3 žmonės, greitosios vairuotojas, medikas ir vežama pacientė.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad važiuodamas važiuojamąja dalimi, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Dviračio vairuotojas (keleivis) iki 18 metų, važiuodamas (vežamas) keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą. Vyresniam kaip 18 metų asmeniui, dviračiu važiuojančiam keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2018 metai

2019 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

2 316

2 639

323

13,94

Žuvo

134

142

8

5,97

Sužeista žmonių

2 680

3 181

501

18,69

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-10-18