2019-09-09 įvykių suvestinė

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, pirmadienį, rugsėjo 9 d., mūsų šalies keliuose policija užregistravo 76 eismo įvykius, 15 įvykių metu sužeista 17 žmonių, tarp sužeistųjų – 4 nepilnamečiai. Į eismo įvykius pirmadienį pateko 7 dviračių vairuotojai.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį, galimai neblaivus, teisės vairuoti neturintis 34 m. vyriškis Vilkaviškio r., Opšrūtų k., tamsoje vairavo techniškai netvarkingą, neįregistruotą mopedą, nedegančiais apšvietimo prietaisais, kurio nesuvaldė ir apvirto, susižeidė pats ir sužeidė kartu važiavusią 37 m. keleivę. Sunkiai sužeistas vairuotojas paguldytas į ligoninę, keleivė, kuriai buvo nustatytas 2,35 prom. girtumas, gydoma ambulatoriškai.

Ryte, Vilniuje, Lukiškių g., automobilį „Opel Astra“ vairavęs 93 m. senjoras partrenkė 11-metį dviratininką, važiavusi dviračiu per pėsčiųjų perėją. Sužeistas berniukas dėl kaulų lūžimo buvo pristatytas į ligoninę, garbiam amžiaus vairuotojui nustatytas 0,39 prom. blaivumas. Dėl įvykio pradėta ikiteisminis tyrimas.

Dar vienas nepilnametis dviratininkas nukentėjo eismo įvykyje Panevėžyje, Laisvės a., gyvenamojoje zonoje partrenktas 46 m. vyro vairuojamu automobiliu. 16-metis dviračio vairuotojas patyrė sumušimus ir buvo nuvežtas į ligoninę.

Darbo dienos pabaigoje, į 35 m. vyro vairuojamą automobilį, iš teritorijos sukantį į kairę, į pagrindinę gatvę, atsitrenkė į kelią netikėtai įbėgusi 57 m. moteris, kuriai, pakliuvus po automobilio ratais, lūžo koja, moteris patyrė kitus sužalojimus ir buvo hospitalizuota.

Beveik tuo pačiu metu Kaune, Aukštaičių g., prieš sankryžą esančioje pėsčiųjų perėjoje 39 m. vyro vairuojamu automobiliu buvo partrenktas paspirtuku važiavęs 9 m. berniukas. Laimei, vaikas patyrė tik kelio sumušimą ir iš ligoninės buvo išleistas namo.

Tuo pačiu metu Mažeikiuose, V. Burbos ir Laisvės g. sankryžoje automobiliu buvo partrenktas ir sužeistas per pėsčiųjų perėją dviračiu važiavęs 36 m. vyras.

Dėl matomumą pabloginusios skaisčiai šviečiančios pavakario saulės Jonavoje, Klaipėdos g., pėsčiųjų perėjoje automobilio veidrodėliu buvo kliudyta 85 m. senjorė, kuri nukrito ir susižeidė.

Pavakarę, Panevėžio r., rajoniniame kelyje Velžys–Jotainiai–Pagiriai–Šėta vairavimo patirties neturintis 20-metis jaunuolis, nepasirinkęs saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė vairuojamo automobilio ‘Renault Clio“, kuris nuvažiavo nuo kelio ir laukuose apvirto. Nepatyręs vairuotojas ir kartu važiavęs 24 m. keleivis buvo sužeisti ir gydomi ambulatoriškai.

Jau sutemus, 20.40 val., Kauno r., Pagirių k., 37 m. vyras, vairuodamas dviračiu, kirto kelią Kaunas–Prienai–Alytus, ir tamsoje atsitrenkė į keliu važiavusį automobilį. Dėl daugybinių sužalojimų dviratininkas paguldytas į ligoninę.

Lietuvos kelių polciijos tarnyba primena, kad dviračių vairutoojai, kaip ir visi kiti eismo dalyviai, privalo laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, eisme dalyvauti atidžiai ir drausmingai.
Reikalavimai dviračių vairuotojams yra išdėstyti Kelių eismo taisyklių VIII sk. (nuoroda):
 

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys (iki 2019-09-09 imtinai):
 

2018 metai

2019 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

1 983

2 275

292

14,72

Žuvo

121

118

-3

-2,47

Sužeista žmonių

2 305

2 775

470

20,39

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-09-10