2019-09-04 įvykių suvestinė

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, trečiadienį, rugsėjo 4 d., mūsų šalies keliuose policija užregistravo 70 eismo įvykių, 14 įvykių metu sužeista 15 žmonių, tarp sužeistųjų – 1 nepilnametė pėsčioji.

Ryte, Klaipėdos r., krašto kelyje Plungė–Vėžaičiai, į kelią įbėgus stirnai, susidūrimo vengiantis vairuotojas nesuvaldė automobilio „Citroen“, kuris nuvažiavo nuo kelio ir apvirto.

Kiek vėliau, Vilniuje, Sėlių g., 21 m. dviratininkė nepraleido per pėsčiųjų perėją ėjusios 43 m. pėsčiosios ir ją partrenkė, sužeista pėsčioji dėl daugybinių sumušimų pristatyta į ligoninę.

Klaipėdos r., krašto kelyje Klaipėda–Jokūbavas, išvažiavęs iš šalutinio kelio, automobilio „Toyota Rav4“ nesuvaldė 43 m. vairuotojas, automobilis įvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir kaktomuša susidūrė su priešinga kryptimi tiesiai važiavusiu vilkiku „Volvo FM12“, lengvojo automobilio vairuotojas patyrė krutinės ir rankos sumušimus.

Kaune įvyko du įvykiai maršrutiniame miesto transporte, K. Baršausko g. keleiviui belipant į troleibusą, vairuotojas uždarė duris ir pradėjo važiuoti, dėl to nespėjęs įlipti, ant šaligatvio nukrito ir susižalojo 44 m. keleivis, vyras nuvežtas į ligoninę. Vidurdienį, Savanorių pr., staigiai stabdančiame autobuse nukrito ir susižalojo 79 m. keleivė.

Kiek vėliau, Biržų r., krašto kelyje Kupiškis–Vabalninkas–Biržai, tiesiame kelio ruože 24 m. vairuotoja, nepasirinkusi saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė automobilio „Audi A4“, kuris nuvažiavo nuo kelio, atsitrenkė į kelio ženklą, signalinį stulpelį ir elektros stulpą, jauna vairuotoja dėl sužalojimų pristatyta į ligoninę.

Dar vienas įvykis dėl nepasirinkto saugaus važiavimo greičio įvyko Šilutės r., krašto kelyje Šilutė–Rusnė, kuomet krovininio automobilio „Renault Master“ nesuvaldė 22 m. vairuotojas, vengdamas susidūrimo su priekyje sustojusiu kitu automobiliu, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į medį.

Popietę Vilniuje įvyko 3 eismo įvykiai. Raugyklos g., iš stovejimo vietos išvažiuojantis automobilio vairuotojas nepraleido gatve važiavusio motociklo ir su juo susidūrė, 30-metis motociklininkas pristatytas į ligoninę. Savanorių pr. ir Tūkstantmečio g. žiedinėje sankryžoje, įvažiuodamas į sankryžą 24 m. vairuotojas, atsitrenkė į priekyje sustojusį kitą automobilį, ir sužalojo jame važiavusią 29 m. keleivę.

16.13 val., Konstitucijos pr. susikirtime su G. Baravyko g., 28 m. automobilį „BMW“ vairavusi moteris nepraleido per pėsčiųjų perėją ėjusios 9 m. mergaitės ir ją partrenkė, sužeista nepilnametė pėsčioji buvo pristatyta į ligoninę.

Darbo dienos pabaigoje, Klaipėdoje, Šilutės pl., automobiliu buvo partrenktas 45 m. dviratininkas, važiavęs dviračių juosta.

Vakare, Vilniuje, Vilniaus g., 35 m. dviratininkas, vengdamas susidūrimo su pėsčiąja, nesuvaldė vairuojamo dviračio ir, nuvažiuodamas nuo šaligatvio į važiuojamąją kelio dalį, partrenkė kitą pėsčiąją, 93 m. senjorę, kuri dėl sužalojimų gydoma ambulatoriškai.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad dviračiai ir elektriniai paspirtukai gali važiuoti tik dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, o kur jų nėra, – tam tinkamu kelkraščiu. Tais atvejais, kai tokios galimybės nėra, galima važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto. Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, dviračio vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti ar kelti pavojaus, o pro pat pėsčiąjį leidžiama važiuoti greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui (3–7 km/h), paliekant tokį tarpą iš šono, kad eismas būtų saugus.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys (iki 2019-09-04 imtinai):
         

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

1 929

2 221

292

15,13

Žuvo

119

115

-4

-3,36

Sužeista žmonių

2 248

2 707

459

20,41

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-09-10