2019-09-03 įvykių suvestinė

Rugsėjo 3 d. (antradienio) eismo įvykiai

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, antradienį, rugsėjo 3 d., mūsų šalies keliuose policija užregistravo 58 eismo įvykius, 9 įvykių metu buvo sužeista 13 žmonių. Viename eismo įvykyje sužeisti 3 vaikai.

Vilniuje, Žygimantų ir Arsenalo g. sankryžoje per pėsčiųjų perėją važiavęs dviratis partrenkė 15-metę pėsčiąją, dviratininkas iš įvykio vietos išvažiavo. Šiauliuose, Rūdės ir Vytauto g. sankryžoje, per pėsčiųjų perėją važiavusį 14- metį dviratininką partrenkė automobilis. Marijampolėje, Pavasario g., dėl važiavimo pirmenybės taisyklių nesilaikymo, susidūrus dviems automobiliams, buvo sužeistas 15-metis keleivis. Antradienį dėl važiavimo pirmenybės taisyklių nesilaikymo įvyko 5 eismo įvykiai, užregistruoti du priešpriešiniai susidūrimai. Eismo įvykiuose sužeisti du pėstieji, kurie buvo partrenkti pėsčiųjų perėjose.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys (iki 2019-09-03 imtinai):
 

2018 metai

2019 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

1 921

2 205

284

14,78

Žuvo

118

114

-4

-3,38

Sužeista žmonių

2 239

2 697

458

20,45

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad įvykus eismo įvykiui, kiekvienas su juo susijęs vairuotojas ar kitas eismo dalyvis privalo:

* jeigu eismo įvykio metu žuvo ar buvo sužeistas žmogus, pranešti apie eismo įvykį policijai ir pasilikti eismo įvykio vietoje, imtis visų reikiamų priemonių, kad būtų suteikta pirmoji medicinos pagalba nukentėjusiesiems.

* jeigu eismo įvykio metu nežuvo ir nebuvo sužeistas žmogus, o su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai sutaria dėl eismo įvykio aplinkybių ir nekviečia policijos, privaloma užpildyti eismo įvykio deklaraciją. Jeigu nė vienas su eismo įvykiu susijęs eismo dalyvis neturi eismo įvykio deklaracijos, eismo įvykio aplinkybės gali būti aprašomos ir eismo įvykio schema nubraižoma švariame popieriaus lape.

* jeigu dėl eismo įvykio aplinkybių nesutariama, su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai kviečia policiją į eismo įvykio vietą.

* jeigu dėl eismo įvykio padaryta tik turtinė žala ir nukentėjusio asmens eismo įvykio vietoje nėra, su eismo įvykiu susijęs eismo dalyvis privalo nedelsdamas pranešti apie eismo įvykį nukentėjusiajam, o jeigu tai neįmanoma, – policijai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-09-04