2019-05-12 įvykių suvestinė

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, penktadienį–sekmadienį mūsų šalies keliuose įvyko 27 eismo įvykiai, kuriuose 43 žmonės buvo sužeisti. Žuvo 1 žmogus, 52 m. keturračio motociklo vairuotojas.

Savaitgalio eismo įvykiuose sužeisti 3 nepilnamečiai, 17-metė dviratininkė ir du keleiviai, pusantrų ir trejų metų berniukai. Per tris paras policija užregistravo 229 eismo įvykius, kuriuose žmonės sužeisti nebuvo.

Neblaivūs vairuotojai dalyvavo 23 eismo įvykiuose, 5 tokių įvykių metu buvo sužeisti 6 žmonės.

  • Penktadienį, gegužės 10 d., policijoje buvo užregistruoti 82 eismo įvykiai, 5 eismo įvykiuose sužeisti 5 žmonės.

Du žmonės buvo sužeisti, transporto priemonėms nuvažiavus nuo kelio – Utenos r., Kaimynų k., lengvojo automobilio vairuotojui sutrukdė į kelią įbėgęs šuo. Kauno r., Ginėnų k., mopedo vairuotojas susižeidė, vengdamas susidūrimo su autobusu. Kaune, Savanorių pr., buvo partrenktas į kelią neleistinoje vietoje įbėgęs girtas pėsčiasis. Vėlai vakare Panevėžyje, Klaipėdos ir Nemuno g. sankryžoje automobilis susidūrė su elektriniu paspirtuku, važiavusiu per pėsčiųjų perėją.

  • Daugiau eismo įvykių įvyko šeštadienį, gegužės 11 d., policijoje užregistruoti 107 eismo įvykiai, 13 eismo įvykių metu sužeisti 23 žmonės.

Daugiausia eismo įvykių šeštadienį įvyko dėl nepasirinkto saugaus važiavimo greičio ir neatsargaus manevravimo. Šiaulių r., Lingailių k., įvykyje sužeisti du jaunuoliai, vienas iš kurių neatidžiai lenkdamas, nespėjo sugrįžti į savo važiavimo eismo juostą, ir nesuvaldęs automobilio, nuvažiavo nuo kelio. Popietę Kaune, Piliakalnio g., nepasirinkusi saugaus važiavimo greičio, vairuotoja, važiavusi su vaikais, įvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su automobiliu, kuriame važiavo du žmonės, įvykyje buvo sužeisti abiejų automobilių vairuotojos ir 3 keleiviai, du iš kurių – mažamečiai berniukai. Rokiškio r., kelyje Pandėlys–Kazliškėlis, kelio vingyje automobilio nesuvaldžiusi vairuotoja nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į gyvulių šėryklą.

Keletas eismo įvykių įvyko dėl važiavimo pirmenybės taisyklių nesilaikymo. Vidurdienį Šiauliuose, kelyje Meškiai–Bubių vandens saugykla, iš šalutinio kelio į pagrindinį neatidžiai įvažiavo automobilis ir susidūrė su pagrindiniu keliu tiesiai važiavusiu kitu automobiliu, šiame eismo įvykyje sužeisti du žmonės. Trys žmonės sužeisti Kaune, Piliuonos ir Dubravų g. sankryžoje, kurioje į kairę sukančioi automobilio vairuotojas nepraleido tiesiai važiavusio automobilio ir su juo susidūrė. Panašiomis aplinkybėmis vėlai vakare Kauno r., Ramučių k., Centrinės ir Beržų g. sankryžoje susidūrus 2 automobiliams, buvo sužeisti 4 žmonės.

Tragiškas eismo įvykis šeštadienį nusinešė 52 m. vyro gyvybę. Vakare, 21.48 val., Plungės r. Pakerų k., iš Rietavo kelio g. 31 B, įvažiavus į miško keliuką, vairuotojas, važiavęs be saugos šalmo, nesuvaldė vairuojamo nustatyta tvarka neįregistruoto keturračio motociklo, kuris nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė. Pusamžis vairuotojas nuo jo nukrito ir dėl patirtų sužalojimų žuvo įvykio vietoje.

  • Sekmadienį, gegužės 12 d., policijoje buvo užregistruoti 67 eismo įvykiai, 9 eismo įvykiuose sužeista 15 žmonių.

Eismo įvykiuose sužeisti 3 motociklų vairuotojai – du vairuotojai nesuvaldė vairuojamų „plieninių žirgų“ ir ir nuvažiavo nuo kelio, dar vienas motociklininkas buvo sužeistas dėl važiavimo pirmenybės taisyklių nesilaikymo.

Priešpriešinio susidūrimo metu, Panevėžio r., kelyje Daugpilis–Rokiškis–Panevėžys, buvo sužeisti 3 žmonės. Pavakarę Mažeikiuose, Sedos ir Raselės g. sankryžoje, saugaus važiavimo greičio nepasirinkęs keleivinio autobuso vairuotojas atsitrenkė į priekyje stovintį automobilį, sukėlęs dar 2 automobilių susidūrimą. Įvykio metu susižalojo 4 autobuso keleiviai.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, pastaruoju metu vis daugiau eismo įvykių įvyksta dėl vairuotojų neatidumo kertant sankryžas. Atkreipiame dėmesį, kad atsakingas manevravimas, pasirinktas saugus važiavimo greitis ir atidumas kelyje gali padėti išvengti skaudaus eismo įvykio.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys (iki 2019-05-12 imtinai):
 

2018 metai

2019 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

881

997

116

13,16

Žuvo

61

55

-6

-9,83

Sužeista žmonių

1021

1211

190

18,6

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-05-13