2019-05-09 įvykių suvestinė

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, gegužės 9 d., ketvirtadienį, mūsų šalies keliuose įvyko 85 eismo įvykiai, 10 eismo įvykių metu nukentėjo 10 žmonių. Per parą policija užregistravo 75 techninius eismo įvykius, kuriuose žmonės nenukentėjo, vieną tokį eismo įvykį sukėlė neblaivus vairuotojas. Viename eismo įvykyje sužeistas nepilnametis, 17 m. dviratininkas, kurį Vilniuje, Ateities g., partrenkė iš šalutinio kelio išvažiuojantis automobilis. Dar vienas dviratininkas, 68 m. vyras, buvo sužeistas Panevėžyje, Klaipėdos ir Naujamiesčio g. sankryžoje, nespėjęs sustabdyti dviračio ir atsitrenkęs į priekyje važiavusį automobilį.

Ryte Vilniaus rajone įvyko du eismo įvykiai, kuomet vairuotojai nesuvaldė transporto priemonių ir nuvažiavo nuo kelio, Jankuškių k. buvo sužeistas 70-metis mopedo vairuotojas, Lytos k. nuvažiavęs nuo kelio sužeistas lengvojo automobilio vairuotojas.

Vidurdienį, Šalčininkų r., Balandiškių k., 47 m. vyras, automobiliu užvažiavo ant 43 m. vyro, gulinčio prie nuosavo namo. Sužeistasis dėl sužalojimų paguldytas į ligoninės reanimacijos skyrių. Po valandos Vilniuje, P. Lukšio g., nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje buvo partrenkta 84 m. senjorė. Pėsčiąją partrenkęs automobilis iš įvykio vietos pasišalino, dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Popietę Kaune staigiai stabdant maršrutiniams miesto autobusams, įvyko du įvykiai, kuomet nukrito ir susižalojo dvi keleivės, 69 m. ir 64 m. moterys.

Dar du eismo įvykiai įvyko dėl pirmenybės taisyklių nesilaikymo važiuojant per sankryžas. Ketvirtadienio popietę Panevėžyje, Beržų g., lengvojo automobilio vairuotojas, iš šalutinio kelio sukdamas į kairę, nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio kito automobilio ir su juo susidūrė, įvykio metu buvo sužeistas vairuotojas. Apie 20.00 val., Kaune, į Kapsų ir Širvintų g., sankryžą iš šalutinio kelio tiesiai išvažiavo 57 m. vairuotoja, nepraleidusi pagrindiniu keliu važiavusio kito automobilio, su juo susidūrė ir nuo smūgio atsitrenkė į dar vieną automobilį, stovėjusį šalia kelio. Įvykio metu buvo nežymiai sužeistas pagrindiniu keliu važiavusio automobilio vairuotojas. Du kartu važiavę vaikai, 9-erių m. ir 6-erių m. berniukai, buvo vežami naudojant vaikams pritaikytas prisegimo sistemas, buvo naudojamos tinkamos vaikų saugos kėdutės, todėl sužalojimų eismo įvykio metu išvengė.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad žemesni kaip 135 cm ūgio vaikai lengvuoju ar krovininiu automobiliu vežami prisegti jų ūgiui ir masei pritaikytomis vaikų prisegimo sistemomis. Tinkama saugos kėdutė gali išgelbėti jūsų vaiką ir padės išvengti sužalojimų eismo įvykio metu.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys (iki 2019-05-09 imtinai):
 

2018 metai

2019 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

848

974

126

14,85

Žuvo

60

53

-7

-11,66

Sužeista žmonių

977

1174

197

20,16

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-05-10