2019-03-12 įvykių suvestinė

Kovo 12 dieną, antradienį, Eismo įvykių informacinėje sistemoje įvesta 11 eismo įvykių, juose sužeista 12 žmonių, tarp jų – 5 nepilnamečiai. Daugiausia nukentėjo keleivių – 6 ir pėsčiųjų, pastarieji eismo dalyviai į įvykius pateko miestų gatvėse (Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje). Esant šlapiai kelio dangai – 2 eismo įvykiai. Per parą policija gavo 186 pranešimus apie techninius eismo įvykius (juose žmonės nenukentėjo). Užfiksuota daugiau nei 660 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, išaiškinta 14 neblaivių vairuotojų, 69 atvejai, kai važiuojant automobiliu nenaudoti saugos diržai (juos užsisegti „pamiršo“ 59 vairuotojai ir 10 keleivių).

Ryte (prieš septintą) Vilniuje, Justiniškėse, Taikos ir Lūžių gatvių sankryžoje, reguliuojamoje šviesoforu, 63 metų vyro vairuojamas automobilis „Citroën Berlingo“, sukdamas į dešinę, partrenkė ėjusią pėsčiąją. 60 metų moteris dėl patirtų sužeidimų paguldyta į ligoninės Reanimacijos skyrių.

Popietę (13 val.) Vilniuje, Verkiuose, Jundos ir Laimos gatvių sankryžoje, iš šalutinio kelio išvažiavęs automobilis „VW Polo“, vairuojamas 48 metų moters, susidūrė su „Seat“ markės automobiliu, kurį vairavo 36-erių vyras. Nuo smūgio šis automobilis nuvažiavo nuo kelio, atsitrenkė į gatvės apšvietimo stulpą, namo tvorą ir kliudė namo sieną. Į ligoninę po įvykio nuvežti pirmojo automobilio vairuotoja ir 11 metų keleivis (berniukui sumušta galva).

Popietę (13.32 val.) Panevėžyje, J. Basanavičiaus ir Vilniaus gatvių sankryžoje, į prieš pėsčiųjų perėją sustojusį automobilį „VW Sharan“ atsitrenkė iš paskos važiavęs 52 metų moters vairuojamas automobilis „Toyota RAV4“. Į priekį pajudėjęs „Volkswagen“-as kliudė per pėsčiųjų perėją, degant raudonam šviesoforo signalui, ėjusią moterį. Neblaivi 38 metų pėsčioji (2,52 promilės girtumas) paguldyta į ligoninę.

Pavakarę (16.28 val.) Kelmės rajone, Kražių miestelyje, kelyje Nemakščiai–Kražiai–Junkilai, į kairėn sukusį automobilį „VW Passat“, vairuojamą 66 metų vyro, atsitrenkė jį lenkęs „BMW 525“, kurį vairavo 29-erių moteris, ir nuvažiavo nuo kelio į griovį. Sužeidimus patyrė šio automobilio keleivis, 11 metų berniukas paguldytas į ligoninės Reanimacijos skyrių. Dar du šiuo automobiliu važiavę keleiviai, 53 metų moteris ir trejų metų neturintis berniukas, nenukentėjo.

Vakare (21.15 val.) Tauragėje, J. Tumo-Vaižganto gatvėje, šlapiame žvyrkelyje vairuojamo mopedo nesuvaldė 16 metų paauglys. Mopedas įvažiavo į pėsčiųjų taką ir nuvažiavo į griovį. Nukentėjo nepilnametis, neturintis teisės vairuoti šios kategorijos transporto priemonių.

Po aštuntos vakaro Radviliškyje, Vytauto gatvėje, susidūrė dviejų 18-mečių vaikinų vairuojami automobiliai „VW Passat“ (suko į kairę degant žaliam šviesoforo signalui) ir „BMW 320“. Nukentėjo abiejų automobilių keleiviai, 19 metų vaikinas ir 18-metė mergina. Abiem paskirtas ambulatorinis gydymas.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena (saugos diržų naudojimas):

● Važiuodami transporto priemone su įrengtais saugos diržais, vairuotojas ir keleiviai privalo juos užsisegti. Jeigu autobuse įrengti saugos diržai, priešais kiekvieną sėdynę, ant sėdynės arba šalia jos matomoje vietoje gali būti pavaizduotas informacinis ženklas „Užsisek saugos diržą“. Jeigu šio informacinio ženklo nėra, prieš pradedant važiuoti keleiviai apie reikalavimą naudotis saugos diržais turi būti informuojami žodžiu arba garso ir vaizdo priemonėmis.

● Saugos diržas privalo būti užsegtas juosiant jį per petį ir per juosmenį arba kaip numatė transporto priemonės gamintojas.

● Gyvenvietėse vairuotojui leidžiama neužsisegti saugos diržo važiuojant atbulomis arba stovėjimo aikštelėse.

● Žemesni kaip 135 cm ūgio vaikai lengvuoju ar krovininiu automobiliu vežami prisegti jų ūgiui ir masei pritaikytomis vaikų prisegimo sistemomis.

● Vyresni kaip 3 metų autobusų keleiviai privalo naudotis įrengtomis prisegimo sistemomis.

● Vairuotojas privalo užtikrinti, kad motorine transporto priemone vežami vaikai naudotų įrengtas ir jiems pritaikytas prisegimo sistemas.

● Asmeniui, kuriam kompetentingos institucijos dėl rimtų medicininių priežasčių išdavė specialų pažymėjimą, leidžiama neužsisegti saugos diržo. Šiame pažymėjime turi būti nurodytas jo galiojimo laikas.

● Draudžiama ant priekinės motorinės transporto priemonės sėdynės vežti vaiką specialioje jo ūgiui ir masei pritaikytoje sėdynėje, kuri atsukta kryptimi, priešinga įprastai motorinės transporto priemonės važiavimo krypčiai, jeigu priekinė sėdynė apsaugota saugos pagalve. Ši nuostata netaikoma, jeigu priekinės saugos pagalvės veikimo mechanizmas išjungtas.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys (iki 2019-03-12 imtinai):

 

2018 metai

2019 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

439

506

67

15,3

Žuvo

43

34

-9

-20,9

Sužeista žmonių

504

610

106

21

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-03-13