2019-01-07 įvykių suvestinė

Sausio 7 d., pirmadienį, pirminiais Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, mūsų šalies keliuose įvyko 7 eismo įvykiai, kuriuose buvo sužeisti 7 žmonės. Tragiško eismo įvykio metu žuvo žmogus, 50-metė pėsčioji. Kauno r., Akademijos mstl. pėsčiųjų perėjoje buvo partrenkta 11-metė mergaitė, Klaipėdoje, vairuotojui nepasirinkus saugaus važiavimo greičio ir įvažiavus į priešpriešinio eismo juostą, susidūrimo su Greitosios medicinos pagalbos automobiliu metu sužeista 76 m. keleivė. Taip pat įvyko 4 susidūrimai sankryžoje, nesilaikant važiavimo pirmenybės taisyklių.

Per parą policija užregistravo 50 techninių eismo įvykių, kuriuose žmonės sužeisti nebuvo, įvyko net 12 užvažiavimų ant laukinių gyvūnų, daugiausia – rajoniniuose ir krašto keliuose. Taip pat įvyko 8 susidūrimai su stovinčiais automobiliais, 6 automobiliai nesuvaldyti nuvažiavo nuo kelio, 2 automobiliai apvirto.

Sausio 7 d., 10.47 val., Panevėžyje, šviesoforu reguliuojamoje Klaipėdos-Vakarinės g. sankryžoje, tarpmiestinio susisiekimo autobusas „Setra S315“, važiuodamas maršrutu „Vilnius–Joniškis“, vairuojamas 58 m. vairuotojo, įvažiavo į sankryžą degant draudžiamam (raudonam) šviesoforo signalui ir partrenkė bei mirtinai sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią 50 m. moterį.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:
 

2018 metai

2019 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

61

49

-12

-19,67

Žuvo

7

6

-1

-14,28

Sužeista žmonių

67

67

0

0

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena vairuotojams, kad savavališkas vairavimo įgūdžių tobulinimas pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus, automobilių galimybių išbandymas stovėjimo aikštelėse, viešuose keliuose, kiemuose ir pan., yra netoleruotinas ir gali sukelti pavojų žmonių sveikatai ir gyvybei, taip pat turto saugumui. Prašome atsakingai dalyvauti eisme, o apie pastebėtus pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejus, taip pat pagrįstai įtariant, kad vairuotojas gali būti neblaivus, pranešti policijai trumpuoju skubios pagalbos numeriu 112.

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-02-01