2018-12-03 įvykių suvestinė

Gruodžio 3 d., pirmadienį, šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 12 eismo įvykių, kuriuose buvo sužeista 13 žmonių. Dvejuose eismo įvykiuose nukentėjo nepilnametės – pėsčiųjų perėjose partrenktos 16 ir 17 metų merginos. Iš viso, per parą pėsčiųjų perėjose buvo partrenkti 5 pėstieji.

Pirmadienį policija užregistravo 87 techninius eismo įvykius, kuriuose žmonės sužeisti nebuvo, tarp šių įvykių – 12 užvažiavimų ant gyvūnų, 25 nuvažiavimų nuo kelio atvejai, 10 nesuvaldytų automobilių kelyje apvirto, 10 susidūrimų su priekyje važiavusiais automobiliais, 12 susidūrimų sankryžose.

Per parą pareigūnai išaiškino 13 neblaivių vairuotojų, 9 iš jų girtumas viršijo 1,5 promilės, neblaivūs vairuotojai sukėlė du eismo įvykius, viename buvo sužeistas žmogus.

Ryte, 7.43 val., Šiauliuose, Gegužių g., automobilis „Opel Zafira“, kurį vairavo 71 m. vyras, pėsčiųjų perėjoje partrenkė dvi merginas, kurios iš įvykio vietos pabėgo. Vėliau dėl sužalojimų į ligoninę kreipėsi 16-metė mergina, kuriai buvo sužeista koja.

Po 10 minučių, 7.53 val., Mažekiuose, Gamyklos gatvėje, 42 m. vyras, vairuodamas automobilį „Chrysler Town & Country”, nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje nepraleido jam iš dešinės pusės perėjoje ėjusios 59 m. pėsčiosios ir ją partrenkė. Dėl daugybinių sužalojimų partrenkta moteris gydoma ligoninėje. Įvykis įvyko dar tamsiuoju paros metu, prastai apšviestoje perėjoje, sningant.

7.55 val., Kauno r., Rinkūnų k., nereguliuojamoje Rokų pl. ir Jiesios g. sankryžoje, 59 m. vyras, vairuodamas automobilį „Opel Vectra“, nereguliuojamoj sankryžoje iš šalutinio kelio išvažiavo nepraleidęs pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Audi 80“, kurį vairavo 56 m. vyras, ir su juo susidūrė. Įvykio metu buvo sužeistas pastarojo automobilio vairuotojas, vyras gydomas namuose.

8.15 val. Panevėžyje, Nemuno g., 50-metis vyras nepraleido per pėsčiųjų perėją bėgusios 17-metės ir automobiliu „Mercedes Benz“ ją partrenkė. Dėl sužalojimų mergina gydoma ambulatoriškai.

10.14 val. Kaune, Biruliškių g. , važiuojant nuo Čiobrelių tako link Bruknių tako, 63 m. vyras, vairuodamas balninį vilkiką „DAF XF 95“ su puspriekabe, įvažiavo į priešingos krypties eismui skirtą kelio dalį, kur susidūrė su priešais tiesiai važiavusiu sunkvežimiu „MAN 17.192“, kurį vairavo 60-metis vyras. Pastarasis sunkvežimis po susidūrimo nuvažiavo nuo kelio į dešinę ir apvirto, o nevaldomas vilkikas „DAF XF 95“ kliudė važiavusį automobilį „Renault Kangoo“, kuris po smūgio nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į kelio bortelį ir elektros linijų atramą. Riedėdamas toliau, vilkikas su puspriekabe nuvažiavo nuo kelio į kairę ir taip pat atsitrenkė į kelio bortelį ir namo tvorą. Eismo įvykio metu buvo sužalotas sunkvežimio „MAN 17.192“, kuris dėl kaulų lūžimo ir daugybinių sužalojimų paguldytas į ligoninę.

Prieš vidurdienį, 11.20 val., Vilniuje, Pilaitės pr. ir Laisvės pr., automobilis „Kia Rio“, vairuojamas 41 m. moters, įvažiavo į sankryžą, degant žaliam šviesoforo signalui, ir susidūrė su kertamuoju keliu, degant raudonam šviesoforo signalui į sankryžą įvažiavusiu automobiliu „Audi A6“, kurį vairavo 43 m. moteris. Įvykio metu buvo sužeista automobilio „Kia“ vairuotoja ir automobilyje „Audi“ važiavusi 71 m. keleivė, abi moterys gydomos ambulatoriškai.

Popietę, 14.56, Vilniuje, Verkių g., troleibusui pradėjus važiuoti neuždarytomis durimis, iš jo iškrito nespėjusi išlipti 77 m. keleivė. Senjorei lūžo šonkauliai, ji paguldyta į ligoninę.

15.25 val. Kaune, Šiaurės pr., troleibusas „Škoda“ uždarė dureles ir pradėjo važiuoti, iš jo nespėjus išlipti 18-metei keleivei. Merginai durys prispaudė koją, pradėjęs važiuoti troleibusas vilko keleivę kelis metrus. Dėl sužalojimų, patirtų šio įvykio metu, 18-metė buvo pristatyta į ligoninę.

Darbo dienos pabaigoje, 17.37 val., Vilniuje, Antakalnio ir Žolyno gatvių sankryžoje, maršrutinis miesto autobusas, vairuojamas 59 m. vairuotojo, sukdamas į kairę, nepraleido per pėsčiųjų perėją ėjusios 55 m. pėsčiosios ir ją partrenkė, moteris dėl sužalojimų paguldyta į ligoninę.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:
 

2017 metai

2018 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

2 784

2 917

133

4,78

Žuvo

180

154

-26

-14,44

Sužeista žmonių

3 239

3 429

190

5,87

Lietuvos kelių policijos tarnyba kreipiasi į eisme dalyvaujančius pėsčiuosius – prašome, būkite atsargūs ir dėmesingi, įžengdami į pėsčiųjų perėją, visuomet įsitikinkite, kad automobiliai sustojo jus praleisti. Segėkite atšvaitus, pasirūpinkite savo matomumu keliuose. Linkime saugiai pasiekti Jūsų kelionės tikslą.

 

 

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-12-04