2018-11-20 įvykių suvestinė

Lapkričio 20 d., antradienį, mūsų keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 6 eismo įvykiai, kuriuose buvo sužeisti 6 žmonės. Pėsčiųjų perėjose buvo partrenkti du pėstieji, sužeistas neatidžiai į kelio važiuojamąją dalį įžengęs berniukas. Du eismo įvykiai įvyko nesilaikant važiavimo pirmenybės taisyklių. Per parą policija užregistravo 58 techninius eismo įvykius, kuriuose žmonės nenukentėjo, 2 tokius eismo įvykius sukėlė neblaivūs vairuotojai. Antradienį įvyko net 16 susidūrimų su laukiniais gyvūnais, laimei, šių įvykių metu žmonės sužeisti nebuvo.

Ryte, 8.13 val. Vilniuje, Vytauto g. 8-erių m. berniukas, nužengdamas nuo šaligatvio į kelio važiuojamąją dalį, neapsidarė ir neįsitikino, kad tai daryti jam saugu, ir atsitrenkė į keliu važiavusį automobilį „Toyota Avensis“, kurį vairavo 53 m. vyras. Įvykio metu nepilnametis pėsčiasis buvo nežymiai sužeistas ir iš ligoninės paleistas gydytis ambulatoriškai.

9.35 val., Utenoje, Kauno g., ir Rinkos a. sankryžoje, iš šalutinio kelio išvažiavo automobilis „Opel Frontera“, nepraleidęs pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Ford Galaxy“, vairuojamo 44 m. moters. Susidūrimo metu buvo sužeista iš šalutinio kelio išvažiavusi 51 m. vairuotoja, dėl sužalojimų ji buvo pristatyta į ligoninę.

15.00 val., Kaune, A. Smetonos g., 82 m. senjoro vairuojamas automobilis „VW Polo“, nepraleido ir partrenkė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusį 78 m. pėsčiąjį. Garbaus amžiaus vairuotojas paaiškino, kad nepastebėjo pėsčiojo. Sužeistasis dėl nežymaus sužalojimo gydomas ambulatoriškai.

16.40 val., Vilkaviškio r., Pilviškiuose, Vilkaviškio ir Vasario 16-osios gatvių sankryžoje, sunkvežimis „MAN“, kurį vairavo 50-metis vyras, kliudė dviratį, kurį vairavo 63 m. vyras. Sužeistas dviratininkas paguldytas į ligoninę.

Vakare, 21.35 val., Mažeikiuose, Ventos g., 25 m. vyras, vairavo automobilį „VW Golf“, būdamas neblaivus ir neturėdamas teisės vairuoti, atsitrenkė į keliu važiavusį automobilį „BMW“ ir iš eismo įvykio vietos paspruko, apgadindamas dar penkis kieme stovėjusius automobilius. Vairuotojas buvo operatyviai sulaikytas, jam nustatytas vidutinis, 1,95 prom. girtumas, vyrui gresia baudžiamoji atsakomybė. Laimei, šio eismo įvykio metu žmonės sužeisti nebuvo.

 

2017 metai

2018 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

2 661

2 810

149

5,60

Žuvo

167

151

-16

-9,58

Sužeista žmonių

3 104

3 297

193

6,22

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį į tai, kad užmiesčio keliuose, vietovėse, kur kelias kerta miškus ir laukus, kyla rizika susidurti su migruojančiais tarp ganyklų dideliais kanopiniais gyvūnais – briedžiais, stirnomis ir kitais. Įspėjame, kad susidūrimai su stambiais kanopiniai žvėrimis dažnai turi tragiškas pasekmes ir patariame: važiuoti tik saugiu greičiu, kad atsiradus kliūčiai, bet kuriuo momentu galėtų tinkamai reaguoti, suvaldyti automobilį, prireikus – sustoti, o pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną – važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai. Nemirksėti žibintų šviesomis, jokiu būdu nenaudoti garsinio signalo – apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti labai pavojingas ir nenuspėjamas. Linkime saugiai pasiekti kiekvienos kelionės tikslą.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-11-22